Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébikajával, hogy...

Üveges bébikajával, hogy kezdjem a hozzátáplálást, izek bevezetését?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:

HIPP-nek van kis üveges almája, azt hiszem 100 gr-os. Az univerek 160 gr-osak, a többi fajta 190 gr-os. Érdemes először kis üvegest venni. Ha megbontod, a gyümölcsök elállnak 2 napig, a húsosak 1 napig.

Először adj a babádnak 3-5 kanállal, ha nincs tőle baja, akkor másnap megint. Így próbálgasd az új ízeket.

2011. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ugyanúgy, mintha frisset adnál neki. először a gyümölcsökkel kezd, ha ízlik neki és nincs baja tőle, akkor keverheted, illetve keverve is lehet kapni, majd idővel a zöldségeket is így csinálhatod. sokan kritizálják, és én is egyetértek azzal, hogy több bébiétel tartalmaz olyan zöldséget ami nem javasolt abban a korban, ami az üvegen szerepel. ha ezzel te is egyetértesz, akkor vásárolj külön zöldségpépeket, és azokat keverd ha már megkóstolta az alapzöldségeket.
2011. jan. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,hogy üvegessel kezded-e vagy házi készítésűvel,a lényeg a fokozatosság.ahogy már előttem is írták először néhány kanállal és ezt az adagot napról napra növeld.Nem célszerű minden nap új ízt kóstoltatni a babával,ugyanazt adhatod neki 2-3 napig.Mert ha esetleg valami baja lesz tőle akkor így könnyebben rájössz,hogy mitől van.Ne felejtsd el utána megitatni a babádat!
2011. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én magam készítettem az ételeket. A gyümölcsöt is mindig frissen adtam a babámnak. Az üvegeseknek olyan furi íze van, nem szerettem volna ha azt szokja meg. Amennyibe az üveges kerül annyiért már a bio boltban is kapsz friss zöldséget, gyümölcsöt. Én mindenképpen lebeszélnélek az üvegesről. Igaz macerásabb főzőcskézni, de szerintem megéri. A kisfiam másfél éves, mindent megeszik, unokatesómé ugyanennyi idős, ő semmit nem eszik meg a mai napi az üvegesen kívül még a gyümölcsöt sem. Vele mindig üvegeset etetett az anyukája.
2011. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a bevezetésnél fölösleges üvegessel kezdeni. Egyszerűbb, ha friss gyünölcsöt adsz neki, az nem is kerül annyiba. 2-3 kanálkáért én nem vennék üvegeset. Majd később esetleg, ha már megeszik 1 üveggel.

A főzelékeknél ugyanezt gondolom. Jobban jársz, ha Te főzöl egy kis adagot, és azt kóstolgatja.

Bocsi, nem okoskodni akartam, ez csak egy jó tanács, amit vagy megfogadsz, vagy nem. :)

2011. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A "bonyolultabb" főzelékekhez én is használtam üveges ételeket, tehát nem a bébiétel-ellenesség miatt kérdezem, de miért akarsz pont üvegessel kezdeni? Az első hónapban még csak nagyon egyszerű ételeket esznek.

A legtöbben almával kezdik, egyszerűen lereszeled üvegreszelőn és kész.

2011. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is lebeszélnélek az üvegesről az elején, mivel 2-3 kanál miatt felesleges kibontani a bolti bébiételt, és sokáig nem áll el.

Először az almát lereszeltem üvegreszelőn, és a levét adtam pár napig (3-4 napig), majd 3-4 nap múlva a húsát adtam, és így folytattam, mindig többet, így kiváltottam a tízórait kb. 3 hét alatt, de utána mindig megszopattam, vagy tápszert adtam, majd kerülhet bele babakeksz 6-7 hónaposan. Alma után, őszibarack, krumpli, répa, sütőtök, babán, meggy....

Én sem vagyok ellene bolti bébiételnek, bár a lányom csak a gyümölcsöset eszi meg, a főzeléket nem, csak amit én készítek neki. De nem válogat mindent megeszik, amit én készítek neki, de a mi ennivalónkból is eszik, de ő már 1 éves lesz. Boltiban szereti a tejpépet, baba joghurtot, baba desszertet, gyümölcsöt.

2011. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, mert mindenki azt mondja fél évesen lehet elkezdeni csak... De viszont az üvegeseket meg már lehet adni 4 hótól...Igazság szerint csak ez miatt!
2011. jan. 12. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez állandó vita tárgya. Vannak aki szerint 4 hónapos kortól, míg mások szerint 6 hónapos kortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást, de ennek semmi köze ahhoz, hogy üveges vagy saját készítésű. Tehát ha az almát 4 hónapos kortól akarod adni neki, akkor teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy üveges vagy sem. Nincs semmi az üvegesben, ami miatt korábban adható lenne.
2011. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!