Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírod, ha betegek a...

Hogy bírod, ha betegek a gyerekeid?

Figyelt kérdés

Karácsony óta nem csinálok mást, mint orrot törlök, orrot szívok, lázat mérek, gyógyszert adagolok és hallgatom az egész napos nyöszögést.

Nem bírom, mindjárt megszökök...

És most férjem is beteg, lányom már elviselhetetlen...


2011. febr. 20. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ nálunk is 2 hónapig ez ment!!Orrszívás, orrfolyás, kiütések, köhögés, láz, fülfájás!!

Felszúrták a fiam fülét, kitisztult a benne pangó váladék, megszünt így a góc, és azóta egészséges!most 1 hónapja kutya baja!Már azt hittem kibérlem a patikát!annyi köhögéscsillapítót, gyull csökkentőt életemben nem láttam mint az elmúlt 3 hónapban a hűtőnkben!Ha a fiam nem köhögött egy nap, a lányom este rákezdett!Durva volt!Én nem is tudom hogy csináltam hogy ne rohanjak a dunának!

2011. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig jó lenne, ha elmondanád, mert én most mindjárt indulok.... :-((
2011. febr. 20. 18:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Fiam 11 hónapos kora óta egy hónap kivételével minden hónapban beteg volt 1 hétig.A fent leírtakon kívül én az evéssel is küzdök.Amúgy is vékony 17 hónapos,81 centi és 9,5 kiló körül mozog.Ha megbetegszik két nap alatt lead 30 dekát,aztán a következő betegségig felhízza,majd újra lemegy.Nagyon nehezen bírom.Most a változatosság kedvéért hányós-hasmenős vírust kapott el az egész család,még rosszabb,mert bár már nem beteg,most is kímélő kaját kell adni neki,így még nehezebb az evés.Néha úgy érzem,hogy nem bírom ezt a szélmalom harcot,de muszáj.Ő nem érezheti,hogy ideges vagyok,mert annál rosszabb.Ez az anyák sorsa.
2011. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont ebben a cipőben vagyok, bár volt két hét szünet. Ma a férjem is belázasodott, én meg tűrök. Ráadásul 21 hetes kismama is vagyok.
2011. febr. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Karácsonyra sikerült mind a kettőt egészségessé tenni, itthon voltunk két hetet, nyugi, pihi, átaludt éjszakák. Aztán jött a fekete leves. Két hét bölcsi a nagyobbal, aztán egy hét itthon, mind a kettő köhögött, lázas volt. Egy hét bölcsi ismét a nagyobbal, aztán egy hét hányás- hasmenés mind a kettővel. Konkrétan itthon kellett maradnia a férjemnek is betegállományban, mert míg én az egyiket hányattam(pelenkáztam) és takarítottam utána, addig ő a másikkal tette ugyan ezt. Aztán egy hét bölcsi a nagyobbal, 3 nap beszoktatás a kicsivel és már újra itthon van mind a kettő, lázasak, köhögnek, folyik az orruk. Konkrétan már nem is tudom mikor ettek végig egy étkezés minden fogását, vagy mikor ettek meg egy teljes adag ételt. Én különben 33 hetes terhes vagyok, karácsony óta nem aludtam egyben 3 órát, de egy nap max. 5-6 órát sikerül, az biztos. Hulla vagyok, teljesen kivagyok az aggódástól is. Nekem mindig azt szajkózza a gyerekorvos, hogy egyszer túl kell ezeken esni, vagy most tesszük meg, vagy majd az óvodában.
2011. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálj arra gondolni, hogy bizony ez mennyire nem nagy baj ! Gondolj bele egy két súlyosabb esetbe, hogy micsoda bajai lehetnének, mentális, testi sérült stb, és egyből másképp látod a helyzetet. Tudom, hogy fáradt vagy, de tudod mit ? Nem fogsz a Dunának rohanni, és egyszer te fogsz ilyen kérdésre ezt válaszolni !

Én azt vettem magamon észre, engem is nagyon zavart, ha megfáztak, nálunk orrszívás volt nagyban sokszor sokáig, meg a köhögés, de rákellett jönnöm, hogy éjjel végülis ők jól aludtak, csak én nem mert hallgattam, hogy húzzák csak a levegőt, de ők jót aludtak. Az orrszívás emberkínzás szerintem, de muszály, hogy ne gócosodjanak be.

Kitartás, megfognak gyógyulni. Mikor a férjed meggyógyul, kérj néhány óra szünetet,mikor egyedül elhúzol valahova felejteni, és kicsit kikapcsolva térsz vissza.

Kitartás ez nem oly nagy gond, és elfog múlni !

2011. febr. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van ennél sokkal rosszabb, és ne panaszkodjak.

De ez mind szellemileg, mind fizikálisan kiemrítő.

Az elmúlt hónapokan nem aldutam egyben 3 óránál többet , nagyon fáradt vagyok, és kimerítő az egész napos nyöszögés. Nem hajlandó egyedül megtörölni az orrát, nem hajlandó elmenni a pohárért, hogy igyon. Ha nem adom meg neki, amit kér, hiszti és üvötlés. Valahogy kihasználja, hogy beteg-- jó lenne, ha vége lenne már.

Én pont terhes nem vagyok, de beteg én is vagyok.

Köszönöm, akkor lányok tartsunk ki..

2011. febr. 21. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj, dehogyis mondtam, én, hogy nem panaszkodhatsz. Csak a pozitív oldaláról próbáltam megközelíteni. Nyugodtan mondd ki legalább itt a bajodat. Értem,hogy ki vagy fáradva, én is voltam ilyen helyzetben. Csak a lelket próbáljuk tartani, nem lesz mindig így !!! És meglásd a végén milyen erős vagy, hogy kibírtad, mert kifogod !
2011. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!