Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy babànak kè...

Lehet egy babànak kèt keresztelôje? Bôvebben lennt.

Figyelt kérdés
Külföldön lakunk (Olaszorszàg) màrcius vègèn lesz a kisfiam keresztelôje itt.Sajnos problèmàs ès dràga ,hogy kijöjjenek az otthoniak,ezèrt arra gondoltam,hogy otthon is megkeresztelnènk az èn csalàdom körèben . Vajon lehetsèges ?
2011. febr. 19. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
keresztelni csak egyszer lehet.
2011. febr. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom...
2011. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak egy keresztelője lehet,de miért kell siettetni? Várjátok meg, amíg hazamentek, és majd akkor megkereszteltetitek! Úgyis magyar gyerekről van szó (gondolom), szerintem szebb úgy, ha a saját országában keresztelik meg.
2011. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Keresztelő csak egy lehet. De annak semmi akadálya, hogy amikor hazajöttök megkeresd az illetékes papot és elmondd neki, hogy bár a gyermeket kint megkeresztelték, te szeretnéd ha egy hazai pap is áldását adná rá.
2011. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az apukàja olasz ès persze ô azt szeretnè ,hogy itt legyen (a csalàdja miatt is ).

Sajnos gondoltam ,hogy nem lehet.

2011. febr. 19. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A történelmi egyházakban (református, evangélikus, katolikus) a keresztség egyszeri sákramentum (avagy szentség). Még akkor sem kell megismételni, ha egyik egyházból vki átmegy a másikba, mármint ezeken belül.

Kivételt képeznek az olyan egyházak, ahol csak felnőttkeresztség van, mert itt úgymond újrakeresztelik az illetőt, ha hozzájuk akar felnőttként csatlakozni, a kisbabákat meg egyáltalán nem keresztelik meg.


Szerintem is várjatok a keresztelővel, míg hazajöttök. Ha nem akartok, akkor az otthoni lelkészt/papot kérjétek meg, hogy az istentisztelet keretében egyszerűen csak emlékezzen meg a picitekről, imádkozzon érte, köszöntse a gyülekezetben, stb. Egy történelmi egyház lelkésze/papja, aki ismeri az egyházjogot és a dogmatikát, úgysem fogja újrakeresztelni a kisfiatokat.

2011. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Újrakeresztelést nem, de misét és papi áldást kérhetsz neki itthon is.

Kérd meg szüleidet, hogy beszéljenek a helyi lelkésszel/pappal erről. Nálunk is úgy volt, hogy otthon csak áldását adta a pap, nem locsolta le szentelt vízzel, és keresztlevelet sem kapott. De bemutatta a helyi gyülekezetnek és még az agapéra is eljött :-D

2011. febr. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2011. febr. 19. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!