Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fél a fürdéstől?

Miért fél a fürdéstől?

Figyelt kérdés
13 hónapos kislányom 3 napja látszólag ok nélkül elkezdett félni a fürdéstől, előtte kimondottan szeretett pancsizni. Most ha viszem a kád felé fájdalmasan, belevörösödve kezd ordítani. Nem értem, miért... nem esett el, nem ment a szemébe a víz stb... Arra gondoltam, rosszat álmodott róla, de erre ilyen sokáig emlékezne? Másnál is előfordult ilyen, újból meg fogja szeretni? Hogy segítsek neki? Így kész gyötrelem a fürdetés, nem is beszélve arról, ha hajat kell mosni...
2011. febr. 18. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Fürödjetek együtt, ki tudja mi történhetett vele.
2011. febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem álom, vagy túl hideg víz vagy túl meleg, vagy a fürdö volt túl hideg vagy meleg.


Szerintem napközben felöltözve többször nyújatok bele a kádba, menjetek oda többbször stb..

Aztán hagyd ki a ma esti fürést, mosd le simán vizes ruhával (na persze ha homokoztok akkor ne) akár pár napig is kihagyhatod, de egynapot szerintem mindenképpen. és napközben ismerkedjetek a káddal.

2011. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, 7 hónapos kisfiamnál jártunk ugyanígy, egyik pillanatról a másikra kezdett félni valamitől, ő is imádott pancsolni. Egy hétig vizes törölközővel mosdattuk, közben ruhástól napközben beletettük a kádba (a szobában). Feltekertük a zuhanyt, hátha attól, a kádcsapra tettünk figurás fürdetőszivacsot. A kiskádjába betettük a csúszásgátlót ami nagyon édes színes pillangós és virágos. Úgy tettük a kádba, hogy egy könyv a kezében volt azt szorongatta végig. Pár nap alatt újra a régi volt. Ma már a csúszásgátló sem kell. A könyv viszont igen! A víz hőmérsékletével sosem volt probléma.
2011. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A víz normális hőmérsékletű, se túl meleg, se túl hideg. Van csúszásgátló is és pár játék is a vízben. Köszönöm a tanácsokat!
2011. febr. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!