Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Retteg a fürdéstől. Mit tegyek?

Retteg a fürdéstől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom.

Utál ...sőt! fürdeni.

Ha csak szóba kerül, már ordít.

Ha véletlenül erről beszélnék délelőtt estig visítana.

Fél, retteg tőle, pedig nagyon szeretett fürdeni.

Ma fél6 körül, rájött miről beszélek, azóta ordít,hogy nem kell fürödni:((

Nagy krokodil könnyekkel sír.Semmi nem történt fürdésnél, eddig csak a hajszárítást utálta, de most már 2 emberes a fürdetés./pocakos vagyok így még nehezebb/

Nem tudom mit tegyek.Hiába mondom 1000x,hogy nem kell félnie,vagy hogy hajat nem mosunk akkor is az ordítás megy.

Tanácsokra lenne szükségem.Volt valakinél hasonló gond??


2010. márc. 9. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nm tudom nálatok mióta tart, nálunk is volt néhány ilyen nap, hogy kb. 2 perc alatt kellett lemosnom, mert úgy üvöltött, hogy belevrösödött, de 4 nap után visszaállt minden a régi kerékvágásba. Azóta semmi gond.


Mi is próbáltunk babát fürdetni egyött, stb. nem volt jó semmi. Magától elmúlt. Addig meg a 2 perces fürdés... sajna


17 hós kislány anyukája

2010. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
hát akkor ne fürdesd meg!
2010. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nálunk akkor van baj,ha hajat kell mosni,vagyis ha hátra kell feküdni.De nálunk meg van az oka.kb 1 hónapja játék közben hátradőlt,és megijedt,de még a haja sem lett vizes,de azóta visítás van.Azt mondta a védőnő hogy ne eröltessem,majd elfelejti.igaz nem teljesen ugyanaz a helyzet,mi lenne ha valahol máshol fürdetnéd?pl szobába kiskádba.lehet hogy ujdonság lenne és máshogy állna hozzá,lehet hogy a hely ahol pancsiztok zavarja.15 hós kislány anyuja
2010. márc. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

3 hete tart ez nálunk.Próbáltam már kis kádban szobában, kis kádban a nagy kádban, mindenféle játékkal, de csak az ordítás.

Ma csak megmostam könyékig a kezeit az arcát, és ennyi.áj a derekam, a fejem totál káosz vagyok.Pedig nagyon utálom fürdés nélkül lefektetni, de ehhez most nincs türelmem,egész nap vizsgálatokon voltam a pocakossal, ott persze fürdött volna még a mosdóban is:))/majd átviszem a szomszédba:))))))))))))))))))/

Apa későn jön, így ma ennyi lesz a fürdés:((sajna.

2010. márc. 9. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha zuhanyoztatnád? Vagy már próbáltad? Más ötletem sajnos nincs...
2010. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Márpedig fürdünk és kész. El kéne terelni a figyelmét fürdés közben valahogy.
2010. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ide tartozik, de nálunk akkor volt így, ha a szemébe ment a víz. Az valami katasztrófa volt. Mivel néha ez megesik, ezért vettem neki egy pici vizipisztolyt, azzal lövöldözött és véletlenül lespriccelte az arcát. Mivel ő tette, nem volt akkora gond. Azóta nem üvölt, ha arcába megy a víz, és kibírja míg letörlöm. Nekem sem szeretett fürdeni, aztán egyszer strandoltunk, pont azért, hogy hátha változtat valamin. Ott látta, hogy más baba is pancsol, fürdik, azóta megbékélt a sorsával.
2010. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!