Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyerekem fél a fürdéstő...

1 éves gyerekem fél a fürdéstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretett pancsizni a kezdetektől. Mindig kiskádban,játékokkal, öröm volt vele. A fürdővíz hőmérséklete is mindig ugyanannyi. A hajmosást, miután megritkult, hogy nem minden nap, csak 1 héten 1-szer lett kezdte nem szeretni és mindig sír/sírt. Aztán egyik napról a másikra az lett, hogy beleáll, de leülni nem hajlandó, kapaszkodik, könyörög,hogy vegyem ki. Nem segít a játék, próbáltam úgy, hogy ketten együtt, de nagyon sír. A haját már rettegek megmosni. De hát muszáj, nem tologathatom. Kétségbe vagyok esve, tudom erőltetni nem szabad, de tényleg muszáj.:( Tapasztalatok, tanácsok? Köszi!
2011. ápr. 14. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Fürödjetek együtt nagy kádban. Vagy apával, és egy csomó játékkal.

Nálunk most úgy lehet csak fürdetni, ha az apjával fürdik, és én nem megyek be. Amint benyitok, vagy valamit beszólok azonnal áll fel és nyüsszög kifelé.

2011. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ez van, most 11 hónapos, eddig imádott fürdeni, de én még mindig minden nap megmosom a haját. Nálunk ez együtt fürdés sem jött be.
2011. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
el fog múlni,tapasztalat.Nálunk is ez volt,és pont egy éves kor körül kezdte utálni a fürdést.A hajmosást meg végig ordította,szintén egy héten egyszer.Pár hónap után megszerette,most már nem akar kiszállni.Fogalmam sincs,hogy miért volt,de elmúlt szerencsére.ja és most már minden nap hajat mosna,mondja,hogy fürdik,haja,haja,és önti a fejére a vizet a kis locsolójából(19 hónapos)
2011. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Apa sajnos kilőve, csak hétvégén van itthon a munkája miatt.Akkor persze jelen van a fürdetésnél, de vele együtt se könnyebb. Kabinunk van,csak ott tudnék vele együtt. A szülőknél megpróbáltam vele a kádban, de szintés nagy sírás volt, ott is csak belém kapaszkodott, nem ült le, pedig minden játékot bevetettünk. Hétvégén megpróbáljuk a közös zuhanyzást, de hétköznap egyedül nehezen menne. Még nem tud menni és addig hova teszem meztelenül, még én is megtörölközök, felöltözök, nincs kire bízzam,hogy ellássa utána, vagy csak megfogja addig. Már azt is próbáltam, hogy a kádját a kabinba tettem, odaültem a szélére, tiszta víz lettem én is, de ő csak áll,sír, kapaszkodik. Addig megnyugszik, míg a játékokkal szórakoztatom, de hát 2 kezem van, amint mosdatni akarom máris üvölt, bármit mondhatok neki.:( Nehéz, nem tudom mi a megoldás.:((
2011. ápr. 14. 12:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egy ilyennel :)

[link]

2011. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:) Miért, neked ez vált be? Eléggé drága ahhoz ez a világító jégkocka, hogy kísérletezzek. Habár biztos felkeltené az érdeklődését.:)

A vízilovak,kacsák,halacskák és öntözgető játékok variálása már magas szinten megy. A fürdőszivacsot kipróbálom.

2011. ápr. 14. 12:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Világító zuhany. Sok embertől hallottam hogy nagyon jó. Szerintem megéri kipróbálni :)
2011. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia. Velünk most ugyanez van(11 hós). Eddig imádta a fűrdést, most vég nélkül üvölt és küzd, hogy kijöhessen a nagykádból (7hónapos kora óta ott fürdik).

Én ma kipróbálom, hogy előveszem újra a kiskádat, és kihozom a konyhába vagy nappaliba a kőre, hátha eltereli a figyelmét az új környezet... Sajnos nem tudunk ilyenkor mit tenni, egy kicsit üvöltetjük és várjuk a csodát, hogy majd ez is elmúlik egyszer. Kitartást neked is.

2011. júl. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk csak a fogkrémes tubus ami eltereli a figyelmét és azt csak akkor kapja meg. Illetve a fürdő karika/szék is talán beválik.
2017. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!