Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennél anyatejet a babádnak,...

Vennél anyatejet a babádnak, olyat ami nincs bevizsgálva?

Figyelt kérdés
Miért ellenzik a tápszert?Nem akarok vitát!
2011. febr. 18. 02:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Most olvastam a kommentedet. Így én sem vennék. Nem véletlenül vannak az orvosi vizsgálatok. Be kell mutatni a terheskönyvet, Csinálnak székletvizsgálatot, AIDS tesztet, és bőrgyógyászati szűrést. A hivatalos útról meg már lecsúszik lassan a leányzó, mert akár a gyűjtőből, akár háztól házig rendszerben csak 8 hós korig írják fel a tejet, akkor is csak indokolt esetben: kis súly, betegség.
2011. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
5 hetes az a baba, akinek az anyukájától venné a tejet? Az övé 7 hónapos? Na, ez így nem igazán lesz jó! Egy 7 hónaposnak egészen mások az igényei, mint egy 5 heteséi! A háztól házig módszerben épp az a jó, hogy a védőnő közel egy korú babák anyukáit hozza össze.
2011. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó!Én is ezt mondtam neki.De szerinte tápszertől olyan lesz,mint a hógolyó.A fejméretet is firtatta.Nem értem megnő a koponya térfogata:)?!Szerintem a tejes babák husisabbak.Az enyémek is még csak a tej volt,olyan pufik voltak,hogy alig bírtam a hajlatokat tisztitani:)
2011. febr. 18. 10:13
 14/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy pufi egy baba,nem a táplálék fajtáján múlik. Viszont annyiban igaz, hogy az anyatejes babát nem lehet túletetni, a tápszereset igen. Emellett az anyatejesek bár lehet, hogy pici korukban kövérebbek, de ha a tápszeres baba kövér, sajnos nagyobb az esélye a később elhízásra. Viszont azt még mindig tartom, hogy egy 5 hetes babának való tej, nem minden esetben a legjobb egy 7 hónaposnak. Ezért van, hogy a legtöbb baba el se fogadja a hónapokkal előzőleg lefejt, majd lefagyasztott tejet, ha igen, akkor esetleg máshogyan eszik..
2011. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Olyat nem vennék, pontosabban nem vettem.

5 hetes koráig tudtam szoptatni a fiamat tápszeres kiegészítéssel. Már 2 héttel előtte tudtam, hogy van egy helybeli anyuka, aki most intézi az egészségügyi vizsgálatokat, hogy tejleadó lehessen, 7 héttel idősebb az ő fia, mint az enyém. Az én fiamnak nagy szüksége volt rá, mert a szülésnél fertőzést kapott, 2 hétig antibiotikumot adtak neki, iszonyatosan hasfájós volt, ami a tápszer után rosszabb lett. Gondolom más is ismeri, mikor enne a gyerek, de egy korty után visítva ordít vagy aludna, de nem tud, mert annyira fáj a pocakja. Na, ez szűnt meg 1 hét alatt, ahogy nem kellett a tápszer. A védőnő hozott össze bennünket egyébként.

Én csak hálával tudok rá gondolni azóta is. 6 hónapos koráig így mondhatom, hogy kizárólag anyatejet kapott a babám, és 13 hónapos volt, mikor az utolsó fagyasztott tej is elfogyott. Az más kérdés, hogy mi megegyeztünk az "árban", mikor már kevés volt az, amit a TB támogatott.

Ráadásul megtett olyanokat, hogy mikor ekcémává fordult a bőrszárazsága a gyerekemnek, végigcsinálta a diétákat, amiket az orvosok kértek.

Most megint tápszeres a fiam, Pregomin-t eszik, de 1 hónapig most is rettenetesen megviselte a pocakját.

2011. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tényleg nem azon múlik.Igen picinek husisabbak ált. a tejes babák.A fej méretének szerintem nincs köze a tápszerhez.Persz a legjobb az anyatej.De nem mindenáron-szerintem.Köszi,hogy megosztottátok a tapasztalaitokat,véleményeiteket!
2011. febr. 18. 12:02
 17/17 anonim ***** válasza:

En nem birtam szoptatni, mert fiam nem akart. Nem erdekelte az elso naptol. Hat napot kindketten kisszenvedtu, utana tapszert kapott. Soha nem volt pufi, habar szerettem volna a hurkait. Most felnotten se pufi.

Mi? Lehet hogy osszeontozik a leadott tejet, mint ahogy egy valoszolo irt. Nahat, kosz nem.

2011. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!