Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennél anyatejet a babádnak,...

Vennél anyatejet a babádnak, olyat ami nincs bevizsgálva?

Figyelt kérdés
Miért ellenzik a tápszert?Nem akarok vitát!
2011. febr. 18. 02:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Olyat nem, ami nincs bevizsgalva. Ha csak az elso 6 napot tudsz szoptatni, mar az is sokat hasznal a babanak. Ha nincs tej, vagy baba nem akar szopni, tapszer is megfelel. Ki ellenzi a tapszert? Csalad vagy e.u. dolgozok. Te vagy az anya, Te dontesed.
2011. febr. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nyilván nem. Én azonban a másik oldalt ismerem jobban, mert tejadó voltam. Mivel az anyatejgyűjtőbe való leadást nem tudtuk megoldani, csak a háztól házig megoldásra volt lehetőség. Ezt úgy oldottuk meg, hogy szóltam a védőnőnek, hogy többletem van, Ő pedig talált egy anyukát, akinek szüksége volt az ikrei számára anyatejre.

Először telefonon beszéltünk, aztán eljött hozzánk. Megnézte, hogy mekkora a tisztaság, megmutattam neki, hogyan fejem, és tárolom a tejet. Szimpatikusak voltunk egymásnak, és a körülmények is tetszettek neki, így hónapokig kapták tőlünk az anyatejet.

Persze az orvosi vizsgálatokat ugyanúgy megcsináltattam, és a higiénés szabályokat is fokozottan betartottam. Ezt megkönnyítette, hogy amikor városban laktam, az előző babával már adtam le tejet, és a bevizsgálások során sosem volt vele probléma.

Természetesen ez a plusz tej nem volt elég a babáknak, így Ők is kaptak tápszert, de az anyukájuk szerint kevéssé voltak hasfájósak, ha az én tejemet is kapták.

2011. febr. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Még valami: én nem ellenzem a tápszert, az ikrek anyukája sem ellenezte, csak úgy gondolta, ez a kis plusz jót fog tenni a gyerekeinek.
2011. febr. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Én ismerek olyan anyukát, aki tejleadó volt, természetesen hivatalos úton, tehát mindenféle vizsgálatot meg kellett csináltatnia, de emellett dohányzott!!!! (azt nem bírják kiszűrni sehogy - napi 2 szálat se szívjon az, aki tejet ad le - szerintem)

Szóval bevizsgált vagy nem, én nem bíztam ebben, inkább tápszert kapott kisfiam.

Ha barátnőmnek lett volna teje még akkor, amikor nekem szükségem lett volna rá, akkor tőle elfogadtam volna bevizsgálás nélkül is, mert benne 100%-ig megbíztam volna, egészségesen kajált, olyanokat, amitől nem lehet hasfájós a baba, nem dohányzott, nem vett be gyógyszereket, tiszta volt mindig.... De sajnos már neki sem volt addigra, így tényleg maradt a tápi.

2011. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk, ismerős anyukától, aki a 3. gyerekét szopatta már. Mind egészségesek, tiszták, orvosi vizsgálatok nélkül is megbíztam benne.

Még csak pénzt sem fogadott el. Persze vittem nekik pelenkát, popsitörlőt, hol ezt, hol azt a nagyobbaknak is.


Közben tápszereztünk is, mert annyi anyatej azért nem volt, hogy a napi szükségletet fedezze.

Semmi baj a tápszerrel!!!

2011. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, és a tápszert szerintem sokan puszta tudatlanságból ellenzik. Szóval nem értem én sem, kíváncsi is lennék, ki milyen indokkal teszi, mert szerintem sorra mindet meg lehet cáfolni.
2011. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Én anyatejleadó vagyok,naponta 1200 ml-t visznek el az anyatejgyűjtőbe.Egészségesen étkezem,sosem dohányoztam,sem más káros szenvedélyem nem volt,gyógyszert sem szedek,maximálisan figyelek a tisztaságra.Mindkét gyerkőcöm nagyon jól hízott/hízik a tejemtől.

Viszont,ha arról lenne szó,hogy az én babámnak kellene anyatej,hát nem tudom....Esetleg ismerőstől hoznám,ismeretlenül nem hiszem,hogy merném.

2011. febr. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs anyatejgyűjtő, így itt csakis a háztól-házig módszer működik. Én is így adtam tejet egy anyukának, akinek nem volt elég teje. Az összes vizsgálatot megcsináltattam, nagyon odafigyeltem a fejés körülményeire. A védőnő hozott minket össze. Az anyuka naponta jött a tejért.. Félévig így hordta a kisfiának a tejet tőlem.

Ha én szorultam volna rá, valószínűleg én is így csinálom.

Hogy a tápszert miért ellenzik sokan? mert a gyereküknek a legjobbat szeretnék adni, ami tőlük telik: ha nekik nincs tejük vagy kevés, akkor a 2. legjobbat...ez a másik anya teje... a tápszer csak a 3. helyen áll. Persze, ezzel is egészségesen felnő egy baba, de ha megoldható, akkor miért ne szereznének megbízható helyről lefejt tejet... Főleg, hogyha esetleg még ingyen is van!

2011. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem róllam van szó,hanem itt a bérházban,ahol lakom van egy lány,akinek nincs elég teje.A lánya 7hónapos.Ismerősétől(nem barátnője,csak futólag ismeri)akar tejet venni.Nincs bevizsgálva,az anya sem volt eü.-i vizsgálaton.Az ő lánya azt hiszem 5hetes.Mondtam a lánynak,hogy felelőtlenség,de azt mondja,hogy még mindíg jobb,mit hogy a lánya úgy nézzen ki a tápszertől,mint egy hógolyó.Nekem két fiam van.7éves és 2éves.Mindkettőt kb. 9 hónapig szoptattam,tápszer kiegészítéssel.Hozzátáplálni 4hósan keztem(alma leve).Szóval nem értem,hogy miért jobb a bevizsgálatlan tej,mint a tápszer?!Az ember segíteni akar,és még majdnem,hogy le..b.tt.(bocs,a csúnya szóért,de így volt)Kíváncsi voltam,más anyukák véleményére,ezért tettem fel a kérdést.Mégegyszer köszönöm nektek!Sok egészséget!
2011. febr. 18. 09:44
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Miért feltételeznek sokan rosszat a tejadó anyákról? Higgyétek el, van ezzel annyi munka, hogy csak a pénz miatt nem sokan csinálnák. Kell hozzá egy nagy adag segíteni akarás is. Azt írja az egyik válaszadó, hogy dohányzott a tejadó anya. Biztosan vannak ilyen extrém esetek is. De azt gondolom, hogy a kórházak is felmérik ennek a következményeit, ezért is nem vizsgálják erre az a anyákat. Ugyanis vizeletből kimutatható a nikotin. Lehet, hogy összeöntik a tejet, és így már nagyon felhígul a cigizős tej. Vagy úgy gondolkodnak, nem nagyon jut ugyanannak az anyának a teje ugyanannak a babának. De tény, hogy felhasználják még a koraszülött, beteg babáknál is.

Félre ne értsetek, én is elítélem a dohányzó anyákat.

De ha ez egy fogadó anyukát nagyon aggaszt, akkor még mindig jobb a háztól házig megoldás, ott ugyanis ismered a tejadó anyukát és a szokásait.

2011. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!