Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek, trükkök fogmosáshoz?

Tippek, trükkök fogmosáshoz?

Figyelt kérdés

2 hónapos kisfiammal katasztrófa minden fogmosási kísérlet! :(

Örökmozgó,de szó szerint.Fél percen túl nem képes nyugton,egy helyben maradni.Van neki egy magasabb sámlija a mosdókagylóhoz,azon állva szoktunk kezet és fogat mosni.Vagyis hát próbálkozom megmosni a fogát.Legugol,feláll,hajlong,vonaglik,nyújtogatja a nyelvét,tekergeti a csapokat,játszik a dugóval,stb...

Erőszakos nem akarok lenni vele,mert annak jó vége nincs,nem akarom,hogy megútálja a fogmosást.Próbáltam rábízni,de csak rágcsálja a fogkefét.Próbáltam,hogy mossuk együtt,de csak kirángatta a kezét.

Látom az alsó metszőfogainál a lerakódást és félek,hogy elromlanak a fogai.Nagyon nem szeretném!:(

Fogkrém nélkül mossuk,mert nem köpné ki.Tudom a nekik valótól nem lesz bajuk,de nem akarom,hogy "egye".

Nálatok mi vált be?


2011. febr. 17. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Vegyél Nenedent fogkrémet, DM-ben 600 ft. Ez fluoridmentes, és mindössze borsónyi mennyiséget kell rátenni a fogkefére. Ez nem étel, hogy "egye", és ekkora mennyiségtől semmi baja nem lesz, pláne, hogy fluoridmentes!

Nálunk az vált be, hogy mondogatjuk közben: sika-mika, sika-mika, aztán mikor megunja, akkor kiveszi a kezünkből, és rágcsálja.

De nagyon valószínű, hogy ha raknál rá fogkrémet a fogkeféjére, szívesebben mosna fogat...

2011. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ügyes a 2 HÓNAPOSOD :) ugrál, feláll, tekergeti a csapot :) :)


Az én 2(6) hósomnál az jön be, ha mi is mossuk a fogunkat előtte. Már kb az 5. fogkrémet vettem meg neki, mire ez most végre ízlik neki. Az én elektromos kefém tetszik neki, néha azt is engedi használni (persze másik kefét rakunk rá).

Nyugodtan használj fogkrémet, nem baj, ha eszi, van olyan babafogkrém, ami 2 év alattiaknak van, azt még megkajálhatják.

Az üres fogkefével nem csoda, hogy nincs kedve fogat mosni.

2011. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs 20 hósat akartam írni!Csak késő van! :))
2011. febr. 17. 22:50
 4/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam már én is a fogkrémre,csak azért nem vettem,hogy ne "egye".

Az evésnél arra gondoltam,hogy nem köpi ki,pláne ha valami finom ízű,akkor meg bolond lesz kiköpni! :) :)

Nem attól tartok,hogy baja lesz,hanem hogy a későbbiekben sem akarja majd kiköpni.

Na,de hát ha nincs más...

Nyilván előbb-utóbb megérti,hogy ki kell köpni! :))

Köszi a válaszokat.

2011. febr. 17. 22:56
 5/7 anonim ***** válasza:

A nenedentre rá van írva, hogy nem baj, ha a baba nem tudja kiköpni, és lenyeli. Attól tényleg semmi baja nem lesz.

Majd ha elkezd téged utánozni, és kiköpi, akkor ráértek váltani fluoridosra, pl. Homéodentre - homeopátiás, nagyon finom íze van, de millió fajta gyerekfogkrém létezik. Ha már ki tudja köpni, akkor épp elég lesz a fogmosás ahhoz, hogy a fogaiba megfelelő mennyiségű fluorid tudjon beépülni. Szóval nyugodtan próbáljátok ki a nenedentet, hátha így megszereti a fogmosást. És tényleg pici mennyiség elég belőle.

2011. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Nenedentben azért vannak olyan anyagok, amit nem vennék szívesen, ha lenyelné, mi a Weleda babafogkrémjét használjuk.
2011. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lenyelés: az én 1 évesemnek a fogorvosom a piciknek való elmexet javasolta, tényleg icipicit teszek a fogkefére és ez nem az a finom fajta fogkrém, így nem akarja enni, igaz a hab kiköpés még nem megy, de ezek a fogkrémek (remélhetőleg) úgy vannak kitalálva, hogy ha az ajánlott mennyiséget használod nem lesz gond. Sajnos a kivitelezésben nem tudok tanácsot adni.
2011. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!