Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás baba allergiás...

Tejallergiás baba allergiás lehet a Sinlac-ra is? Járt még valaki így? Vajon mit nem bír benne? A rizst?

Figyelt kérdés

Közel 4 hós a babám. Egy hete a gastroenterológus javaslatára elkezdtem fokozatosan a Sinlac pép adását először néhány napig csak tápszert sűrítettem vele, majd pépként adtam 2-3 kanálnyival növelve naponta az adagot.

Úgy a 3. naptól elkezdett koszmósodni a buksija, 1 hét után pedig tiszta ekcéma lett az arca és a füle.

Már két-három napja abbahagytam a pépet, kezd javulni a bőre. Most tartok legalább két hét szünetet, vagy amíg a bőre helyre nem jön és inkább majd gyümölcslével, gyümölccsel próbálkozunk.

Másnál is volt ilyen gond? Félek, hogy esetleg a gyümölcsöt sem fogja bírni....

Gondolom a Sinlacra már nincs esély, hogy bírja ha nagyobb lesz sem? Tapasztalat?

Azért lett egyébként tászeres, mert nem tudtam volna betartani a szigorú diétát (nagyon érzékeny, tényleg mindent ki kellett iktatnom az étrendből ami, tejet, szóját tartalmaz), tisztára vizes letta tejem és már nem fogadta el a fiam a cicit.

Az orvos szerint, mivel elég keveseket hízik minél előbb jó lenne a hozzátáplálást megkezdeni..de így?


2011. febr. 17. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tejérzékeny, de a Sinlac-tól nincs baja.A Sinlacban ugye rizs és szentjánoskenyér van, nem tudom, hogy arra lehet-e allergiás.Mindenesetre szólj a dokinak,a hozzátáplálással vigyázz, mert mi úgy jártunk, hogy ahogy elkezdte kapni az "ízeket", nem akarta elfogadni az undorító ízű Pregomin tápszert.Szóval szerintem a hozzátáplálással várj, vagy legalábbis zöldséggel kezd.
2011. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom 4,5 hós.

Tejallergiás, pedig anyatejes. Elég ha megiszok 1-2 korty tejet amikor megkóstolom a nagyét,másnap előjön az ekcéma:(

Szerintem a sinlac összetevőjére allergiás, és nem hinném hogy később bírja.Én sem ehetek, semmi tej alapút egyik doki szerint, a másik 2 szerint pedig nem kell diétáznom.Kaptunk krémet amit használunk ha előjön a bibi.

Inkább elkerülöm amit lehet helyettesítem mással,csak szopizni tudjon.

Nekem azt mondták,hogy a hozzá táplálás is orvosi utasítást követve mehet,mivel nagyon ekcémás,igaz ő még hízik 800-900grammot havonta, egyenlőre nem kap mást csak cicit. A tejet már most mondták,hogy 2 éves koráig tuti nem ihatja meg.

2011. febr. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy látszik a kisfiam egy különleges eset.

Ő is Pergomint iszik, de neki már azelőtt, még szopott sem volt túl jó az étvágya. Heti 2-5-6 dekákat hízik. (Csak az első hónapban hízott 80 dekát, azóta leállt.)

A kivizsgálás nem mutatott kórosat, a tejallergián kívül, ezért gondolták, hogy mielőbb kapjon gyümit, zöldséget és neki való tejpépet; persze nem egyszerre...

Akkor inkább zöldséggel próbálkozom majd ha rendbejön.

Nekünk is van krémünk az arcára, a gastoenterológus irta fel.

Jó egészséget nektek!

2011. febr. 17. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy már ilyen későn írok a kérdésed után, de megkérdezhetem, hogy kiderült mire allergiás még a babád? Kislányom most 11 hónapos és nála a tejallergiára gyanakodnak, de egy hónappal ezelőtt a neten találtam egy allergia tesztet, amit 50 féle ételre mutatja ki az érzékenységet. Mi megcsináltuk és ámultunk, hogy a legerősebb allergia a rizs volt. (Meg persze a tej is kijött) A rizs meg a Sinlac alkotója. Ő spec. utálta, alig tudtam belediktálni egy keveset. Mióta nem adok neki rizst tartalmazó dolgokat jobb lett az étvágy is és végre hízik eléggé. Csak érdekelne, hátha Ti is jutottatok valamire, jó babázást.
2011. júl. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm az érdeklődést és a jelentkezésed.

Ritkán vagyok netközelben, meg sokat nyaralunk is, ezért csak most tudok válaszolni.

Sajnos nekünk még sehogy nem állnak a dolgok.

Nálunk a vérvétel számos ételre mind álnegatív eredményt hozott ki a tejre, rizsre is, úgyhogy semmi nem történik.

Neocate tápszert eszik a babám, azzal elvagyunk. Fokozatosan be tudtam vezetni neki a régen nem tolerált ételeket (pl sütőtök, sárgarépa, most az őszibarack és a nektarin van soron, de bírja a kajszit, a dinnyét stb...), tehát úgy néz ki, hogy már bírja az ételeket.

(2 hónapig Fenistil cseppen élt szegényem, mert annyira nem tudtam neki semmit a adni allergiás tünetek nélkül!)

Lisztérzékenységre is negatív eredmény jött ki, pedig azóta sem hízik, sőt elkezdett fogyni (9 hónaposan 6 kiló 70 és 90 deka körül mozog a súlya-egyik héten fogy, másik héten visszahízza, majd megint fogy stb.), úgyhogy anyagcsere betegségek irányába fog kivizsgálás történni augusztus végén (akkor jön vissza a dokinő szabiról, akivel meg van beszélve).

Szóval mi itt tartunk.

Örülök, hogy nálatok kiderült az ok és már fejlődik rendesen a babád!

Minden jót nektek!

2011. aug. 4. 07:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Ha van kedved és persze pénzed, csináljátok meg Ti is a Food Detective tesztet. Az mutatta ki nekünk a rizst. Ha kicsit is támpontot ad megéri. Jó babázást.
2011. aug. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!