Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet etőől baj? Most vettem...

Lehet etőől baj? Most vettem észre, h a picim ágya mőgött a fal PENÉSZES!

Figyelt kérdés

Kb.5 hónapja van ott az ágy.

Új építésű a ház még nem száradt ki.

Nem gondoltam volna,de ma volt egy rossz érzésem és benéztem mőgé.

Majdnem szívinfarktust kaptam még most is remegek az idegtől h micsoda anya vagyok nem vettem észre.Kb 10 centis darabon a sarokban lent .

Szerintetek lesz baja!

Nagyon félek!!!


2011. febr. 15. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Ne altasd ott!!!!

Nagyon veszéjes ha a tüdöbe kerül.

Hypo-val kezeld holnap be majd jó sokat szellöztess!

2011. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj,nyugi.Vegyél Szavót,holnap fújd le,jól szellőztess ki és aludjatok másik szobában.Aztán nézz rá gyakrabban.A melegtől,hirtelen hidegtől nekem is kijön mostanában.
2011. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a falat.
2011. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jól ismert gond ez nálunk is.Tégla építésű lakásban lakunk egy pár éve,tavaly télen születtek a gyerekek,hirtelen megnőtt a mosások száma,és odabent fregolin szárítottam a ruhákat.Pár hónap múlva vastagon állt a penész a szekrénysor mögött,véletlenül vettük észre(azelőtt ismeretlen fogalom volt számunkra a penész,kertes házban éltünk).Férjem nekiesett Szavóval,irtó kegyetlen szer,lefújta vele,azt hittük nem ébredünk fel reggelre,olyan tömény klórszag lett(addig elvittem a gyerekeket anyukámhoz,éjszaka pedig az ő szobájukban nem volt ilyen gond).A Szavó gyönyörűen lepucolta a falat,olyan lett mint új korában,és azóta sem jött ki rajta a penész,pedig ezen a télen is volt h itt szárítottam ruhát,kénytelen voltam.A babáknak semmi bajuk nem lett,pedig vastagon burjánzott a gomba..((
2011. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj,tuti nem lesz semmi baja;időben észrevetted és teszel ellene.Én azt ajánlom kezeld le Szavóval vagy bármilyen penészölő szerrel,majd jól szellőztessed ki a szobát (én is pont így jártam).1-2 napig érezni lehet a szagát (elég büdi,de nagyon hatásos);addíg persze ne altassad a szobában a picit.Az ágyat nyugodtan visszateheted majd ugyanarra a helyre,csak ne told rá a falra.Hagyj inkább nagyobb helyet a fal és az ágy közt,úgy jobban tud járni a levegő és (nagy valószínűséggel) nem fog újra penészedni.

És ne félj,tényleg semmi baj! :)

Viszont ahogy írtad,miszerint új építésű a ház,még nem tudott kiszáradni;biztos ami biztos benézhetsz minden bútor és ágy mögé ami közel van a falhoz,nehogy meglepetés érjen!Fokozottan ajánlom figyelmedbe az északi oldali falat.

2011. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a bérházban lakunk a 8 dik emeleten.Mikor ideköltözünk semmi gond nem volt.1 évig laktunk itt soha sehol nem jelentkezett a penész.Megszületett a kisfiam én is a fürdőbe és a kisszobába állítottam fel a ruhaszárítót és persze rögtön el is kezdett penészedni.Anyukám a fürdőt megcsinálta szépen meg ott már nem szárítok ruhát egyáltalán.A fürdő már nem is penészedik egyáltalán.Viszont a lakás többi rész nagyon durván.

Két hete fújtuk le a gyerekszobát és a konyhát egyenlőre nem jött vissza a penész.De már most 1 év alatt kb 12szer biztos kellett penészteleníteni.Amikor anyukám legutóbb megcsinálta a fürdőt akkor a konyhát is megcsinálta szépen,de nem a szavóval és két nap múlva mintha semmit nem csinált volna a konyhába sőt még sokkal több penész lett.


De ne aggódj semmi baja nem lesz a picinek az a szerencse,hogy időben észrevetted.

2011. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is a szavó vált be a pénész ellen, de utána tényleg ne altasságok 1-2 napig a szobában, szellőztessétek egész nap, ha befújtad, mert marha büdös.

És amúgy naponta szellőztesd ki a szobáját, mert az is segít a penész kialakulása ellen.

Én mondjuk mindig kihúzom az ágyát porszívózásnál is, most hogy már tudod, érdemes azért egy héten egyszer legalább megnézned, kialakult-e újra. És ne toljátok közel a falhoz az ágyát, meg a bútorokat se, hogy tudjon szellőzni a fal.

Remélhetőleg nem nyúlt a falhoz a babád és utána a szájába... Hosszútávon biztosnem tesz jót egy penészes szobában aludni, de valószínű azért nincs baja!

2011. febr. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz,nálunk folyamatosan penészedik a fal,lefújom és 2 hét múlva visszajön.A porja veszéjes,de nem ilyen mennyiségben.
2011. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézz a képek háta mögé is, ha vannak a falon. Nálunk a lányom falvédője mögött penészedett nagyon, és persze mindenhol máshol a lakásban. Évekig tettünk ki Cereziteket is, most beruháztunk egy nagyobb teljesítményű párátlanítóra. A helyzet jobb, de nem tökéletes. Mindig előkerül itt-ott.


Baja nem lesz a babádnak, és ha figyeltek rá, meg is lehet előzni a továbbiakat. (Ahogy a többiek is írták, sok szellőztetés, bútorokat el a faltól.)

2011. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is az ultra szavót ajánlom, az egy csodaszer, esküszöm. És nem is fog visszajönni a penészgomba, ha azzal lekezeled a falat.
2011. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!