Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem az alábbi...

Leírnátok nekem az alábbi dolgokat mikor csinálta a babátok?

Figyelt kérdés

A tárgyak rendeltetésszerű használata, pl.kezében van a fogkefe, megfogja a fogkrémet, úgy csinál mintha nyomna rá, majd mosni kezdi a fogát?

2.fésülködés fésűvel, vagy kefével

3.Bonyolultabb műveletek elvégzése utasításra (vidd vissza a cipőd a helyére erre megkeresi a saját cipőjét a sok közül és vissza is viszi).

4.Más emberek érzéseinek megértése, kielégítése( pl. látod milyen szomorú most a macid/babád és erre odamegy és megdajkálja, megsimogatja)

vagy látod éhes a testvéred is, és erre elfelezi ami nála van majd mondja a tesójának hogy :hamm, és a szájába teszi az ételt?

5. több kockát is egymásra téve épít?

6.megkülönbözteti melyik féle játékautóba melyik kisember illik bele és csak azt illeszti a helyére?


Persze csak ha voltak ilyenek nálatok is és emlékeztek rá,köszi!!


2011. febr. 15. 13:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem nem lehetetlen, hogy valaki mindezt tudja, csak ritkaság.

Az én fiam a felsoroltjaidból ezeket csinálta meg már 1 évesen:

2; 3; 4; 5

Szerintem amúgy nagyon sok mindenre tanítható egy gyerek, de ha nem is tanítod, ilyenkor olyan az agyuk, mint a szivacs. Legalábbis az én fiam is mindig azt nézi, hogy mi mit csinálunk és utána próbálja leutánozni.

7-8 hónapos lehetett, amikor az unokatesójára vigyáztunk, egy 2,5 éves kisfiúra és persze ő sírt, mert otthagyták nálunk a szülei (nem volt ilyesmihez szoktatva) és a férjem ölében ült mindkét gyerek, mire a fiam megsimogatta és megölelte a másikat. Pedig senki nem kérte rá...


De amúgy tényleg igaz ám az is, hogy a sógornők, ismerősök gyereki mindig okosabbak, szebbek, jobbak... :)

2011. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
én továbbra is fenntartom, hogy 1 évesen nem csinálja ezt egy gyerek. tudatosan biztosan nem. még fel sem ismeri annyira a dolgok közti összefüggést, hogy erre képes legyen. főleg nem az érzelmi dolgokra utaló kérdésnél. egy ekkora gyereknek még bőven saját maga a középpont, pont letojja, ha valaki szomorú, ha egyáltalán meglát, megért ebből valamit. persze az más kérdés, ha megtanítjuk neki, hogy erre meg erre a mondatra így meg így ragáljon, de , elnézést a hasonlatért, egy kutyát is meg lehet arra tanítani, hogy ha azt mondom, de szomorú a maci, akkor odamenjen, és megpaskolja a mancsával, és közben fel sem merül benne, hogy ő most ez tulajdonképpen miért is csinálta. ja de, nyilván valami jutalommal idomították, a gyerek esetében ez a jutalom az, hogy látja, az anyja meynnire örül ennek, és összevissza dicséri meg puszilgatja őt. de hogy fel nem merül benne a tudatos vigasztalás gondolata, az 100%.
2011. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasonlóan gondolkozunk az utolsóval, rávilágított a lényegre, én is a TUDATOSSÁG részében kételkedem kicsit
2011. febr. 15. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!