Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem az alábbi...

Leírnátok nekem az alábbi dolgokat mikor csinálta a babátok?

Figyelt kérdés

A tárgyak rendeltetésszerű használata, pl.kezében van a fogkefe, megfogja a fogkrémet, úgy csinál mintha nyomna rá, majd mosni kezdi a fogát?

2.fésülködés fésűvel, vagy kefével

3.Bonyolultabb műveletek elvégzése utasításra (vidd vissza a cipőd a helyére erre megkeresi a saját cipőjét a sok közül és vissza is viszi).

4.Más emberek érzéseinek megértése, kielégítése( pl. látod milyen szomorú most a macid/babád és erre odamegy és megdajkálja, megsimogatja)

vagy látod éhes a testvéred is, és erre elfelezi ami nála van majd mondja a tesójának hogy :hamm, és a szájába teszi az ételt?

5. több kockát is egymásra téve épít?

6.megkülönbözteti melyik féle játékautóba melyik kisember illik bele és csak azt illeszti a helyére?


Persze csak ha voltak ilyenek nálatok is és emlékeztek rá,köszi!!


2011. febr. 15. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. kb. 22-23 hónaposan

2. kb. másfél évesen

3. kb. 15-16 hónaposan

4. kb. másfél évesen

5. 11 hónaposan (9 kockát)

6. az utolsóra nem nagyon tudok válaszolni. :)

2011. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ez mennyire segít, külön nem tudom választani, de most 20 hónapos a kislányom és ezt mindet csinálja.

Fogat 1 éves kora óta mosunk fogkefével, ha végeztem mindig elkéri és mossa ő is.

Fésülködni nem rendesen, van hogy fordítva tartja a fésűt.

Hol van ez vagy az tudja, különböztetni is tudja mi az ővé, mutatja is hogy enyém. Tudja a száríton melyik az anya melyik az apa ruhája, cipő. Ha felveszem apa polóját mutatja hogy ez az apáé.

Érzéseket tudja mesekönyvbe is. Tv-be is.

Mi most várjuk a kistesót, de a babát eteti puszilja, itatja.

Tornyot akkorát épít mint ő állva, általába utána ledől.

Beillesztős fa játéka van azt már régebb óta 1-2 hónapja tudja kirakni.

2011. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igaz az én lányom még egy éves.

1. még nem csinálja.

2. 11 hónaposan., gy csinál a fésűjével, mintha fésülködne.

3. 1 évesen, meg tudja különböztetni melyik az ő cipője, és van amikor belepakol a dobozába, csak néha elterelődik a figyelme.

4. 1 évesen, ha mondom neki, oda megy a macijához például és megpuszilja.

5. 1 évesen 3 építőkockát egymásra rak, de leginkább még rombolni szeret.

6.még nem csinálja.

2011. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó kivételével mindet csinálta 1 és 1,5 éves kora között. Az utolsót még nem nagyon csinálja jól. 20 hónapos.
2011. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Én úgy értem hogy saját kis agyával végiggondolja, tehát nem én mondom neki hogy MENJ ODA ÉS PUSZILD meg pl. hanem csak a szomorúságból mondjuk következtet hogy na akkor erre az a megoldás hogy megdajkálom.

És a fogkrémes fogkefés dolognál is nem abban az adott helyzetben mikor épp nálam van a fogkrém és a fogkefe, hanem magától megkeresi mindkettőt, majd összeteszi ezt a dolgot hogy akkor a fogkrém nyomása jön,majd a fog megmosása, tehát közben én nem csinálok épp semmi erre utaló magatartást.

Így értettem tehát hogy kicsit elvontabban.

Ezt is egy egyéves megcsinálja simán?

2011. febr. 15. 13:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted, hogy pl. egyedül fogat mos és ad puszit, az szerintem olyan 2 éves kora körül.
2011. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13.16.os vagyok. Igen, megcsinálta 1-1,5 éves kora között (inkább a másfélhoz áll közelebb). De minden ilyesmit, mert nagyon figyelt, leste hogy mi hogy csináljuk a dolgokat, aztán magától csinálta, leutánozta. Pl a testápolóval bekeni magát, a kanállal kavargat a tányérokba, megeteti a babát, felmos a felmosóval, sepreget, porszívózik. Persze mindezt még nagyon bénán, de a mozdulatokat már elleste. Puszit is magától ad.
2011. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
első vagyok. én úgy válaszoltam , ahogy te értetted. nyugi, ezeket egy 1 éves nem csinálja tudatosan. :)
2011. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Kezdtem azt hinni vmi baj van a gyerekemmel, a lányom 18 hósan csinálta ezeket (pedig ügyes,figyelmes gyerek nagyobb testvére is van) és sógornőm volt itt valamelyik nap és azt állította hogy 11 és fél hós gyereke (fiú) ezeket már mind csinálja (de így ahogy leírtam). Nem akartam zsigerből kételkedni de kicsit gyanús ez nekem:)
2011. febr. 15. 13:43
 10/13 anonim ***** válasza:
A sógornők gyerekei mindig tökéletesek,és mindent szuperhamar,szuperjól tudnak :)
2011. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!