Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátápláláskor hányszor...

Hozzátápláláskor hányszor adhatok alma, vagy barack levet napközben 6 hónapos kisbabámnak?

Figyelt kérdés
Már a reszelt almát is megeszi a kisfiam, de azt nem tudom, hogy a gyümölcs levet 1 nap hányszor adhatom neki. reggel 10 körül szoktam neki adni, de 6 körül is adhatok?
2011. febr. 14. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén? Gyümölcslevet én egyszer sem adtam kisfiamnak. Nem akartam ahhoz hozzászoktatni, ugyanis a fogaknak később nagyon nem tesz jót, ráadásul ha egy baba rászokott a gyümölcslére, nagyon nehéz leszoktatni róla.

És nagyon nem bánom, hogy így csináltam, mert 16,5 hónapos, és csak vizet iszik (ha hidegbe kimegyünk, akkor kap teát).


Kóstolás miatt elég napi 1x adni gyümit.

2011. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egy fél éves babának a gyümölcslé egy teljes étkezést tesz ki!

én nem adnék neki 2x, inkább csak 10óraira, egy főzelékes ebédet és a többi étkezésre tápit/cicit! még nagy szüksége van a tejre, a gyümölcslétől meg csak rövid időre telítődik el

2011. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyümilevet bébi italt adok neki, addig amíg a pépes ideje el nem jön. 1-2 nap. Rosszul csinálom? Az íze miatt adom neki. Utána gondoltam jöhet a sütőtök is.
2011. febr. 14. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nem adtam neki gyümölcslevet kóstolásképpen sem. Almát lereszeltem üvegreszelőn, és abból kapott pár kiskanállal. Következő nap már nem tudtam megállni, mert követelte, 1/4 almát megevett. :)) Őszibarackkal ugyanígy voltunk. Szóval én nem leveztem, hogy a vízzel semmi gondunk ne legyen.
2011. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2011. febr. 14. 15:36
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

mi meg rendszeresen 10 óraira gyümileveztünk, babám imádja őket és mint írtam, kitesz egy rendes étkezést nekik még (bölcsiben, oviban is csak gyümölcslevet adnak 10óraira)

nem innivalónak adtam, semmi gondunk nincs a vízzel, már elmúlt egy éves és napi fél liter vizet iszik meg, a felét pohárból.

szerintem nem feltétlenül szokik rá egy baba a gyümölcslére és nagyon egészséges :)

2011. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!