Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiamat a keresztelőjén...

1 éves fiamat a keresztelőjén öltöztethetem a következőképpen szerintetek?

Figyelt kérdés

Mivel a templomban nagyon hideg van, ezért nem szívesen adnék rá öltönyfélét.

Egy vastag, sötét színű kordnadrágra gondoltam (alatta elég 1 harisnya?), és szép kötött pulóverre ami színben harmonizál a pulcsival.


Pl sötétkék nadrág + halványkék pulcsi? Vagy sötétzöld kardigán (és hogy ne legyen olyan komor az összhatás) bézs nadrág?

Az ünneplős cipője középbarna. A fehér inget pedig nem kell felvennie (tekintettel a hidegre), azt csak úgy odatartják neki a szertartás bizonyos szakaszában.


Köszönöm a véleményeket és tanácsokat :-)


2011. febr. 14. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze,szerintem tökéletes ez az öltözet.Én esetleg annyit csinálnék még,hogy egy ünneplős galléros fehér inget adnék a pulóver/kardigán alá,h még ünnepélyesebb legyen az összkép.
2011. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Persze hogy öltöztetheted,nem az a lényeg hogy mi van rajta,hanem az hogy egyrészt ne fázzon meg a gyermeked s ugyanakkor hogy a hitközösség egy újabb tagja legyen.Szerintem a felsorolt összeállításokból a zöld kardigán és bézs naci illene a cipőjéhez.Igen,elég egy harisnya mert nem olyan kicsi.Fél órás szertartás ha külön van tartva a keresztelő,s nem mise közben.De biztos nem fog fázni. :)

Nekünk tavaly ilyenkor volt a keresztelőnk,akkor 5 hónapos volt,s nekünk emiatt volt bársony öltönye,h a vastag naci alatt harisnya nem lett volna neki elég.

Az inget nem kell felvennie,mert azt a pap csak a mellkasához tartja,s nem csak azért mert hideg van,nyáron is ekképp tesznek. :)

Remélem tudtam segíteni.

Üdv

2011. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a sötétkék nadrágot halványkék pulcsival összeállítást választanám, és a pulcsi alá adnék inget, hogy a gallér látszódjon, mert úgy ünnepélyesebb. Egy harisnya szeritnem elég, annyira már nem pici a fiad.

Bár igazából a kabát alatt úgysem látszik semmi, gondolom azért kabát lesz rajta, ilyen hidegben.

2011. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! A fehérgalléros ing jó ötlet a vastag pulcsi alá, köszi.


Azét tértem ki a fehér ingre, mert 2 éve nyáron a lányomnak abban kellett volna lennie a pap szerint, de én egy fehér kisruhát adtam rá és alá is öltöztettem mert hűvös volt odabent. Még egy csipkés kis kardigánt is ráhúztam a végén... nem hogy egyszál blúzban legyen.


A pap azt kérte, hogy ne legyen rajta kabát, body+hosszú ujjú póló (esetleg még ing is, vagy a h.ujjú póló helyett az ing)+vastag kötött pulcsi v kardigán lesz rajta terveim szerint.

Mondjuk van egy fekete mikrokord bársonydzsekije, nagyon vagány és kellőképpen ünnepélyes, azt elvihetem tartaléknak rá, nem olyan bumfordi mint egy télikabát. Ha úgy látom hogy elkél rá, akkor majd azt ráadom.


Hm, szóval eddig 1-1 a színösszeállításoknál az állás :-) Várom a további voksokat :-)

2011. febr. 14. 14:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a mise után lesz tartva, nem közben. Szerintem addig a templomkertben tologatom majd a babakocsiban, mert pont az alvásidejére fog esni. Remélem nem lesz túlzottan nyűgös... :S
2011. febr. 14. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A fiamon is sötétkék, kantáros kordnadrág volt, hosszú ujjú body, hosszú ujjú kék és fehér csíkos ing, Amikor a pap leöntötte a fejét vízzel, akkor kérte, hogy tegyük rá a sapkát. (Mármint a pap kérte.) A fehér inget meg csak elé kellett tartani a keresztanyának. Szerintem jó a sötétkék nadrág kék pulcsival.
2011. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon édes lesz,mindenhogy!:)

Én is a sötétkékre voksolnék,ez a legünnepélyesebb:)

2011. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

:-)

2011. febr. 15. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!