Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem elég laktató már a tejem?

Nem elég laktató már a tejem?

Figyelt kérdés
13 hetes kismanóm két hete jóformán 2-2,5 óránként kér enni. Éjszaka éjfél után ébred, és onnantól kezdődik a kétóránkénti kelés. Korábban egyszer ébredt, vagy átaludta az éjszakát. Mitől lehet, nem elég lektató a tejcsim???Pedig szépen hízik.
2011. febr. 12. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tejed mindig laktató! Nincs gyenge anyatej, ezt felejtsd el! Lehet, hogy épp növekedési ugrást produkál a babád, ezért kér sűrűbben enni. Általában 3 hónapos korban van ilyen a piciknél, de ugye mindegyik máshogyan fejlődik... Amíg szépen hízik a kicsi, ne aggódj, tudja ő, hogy mennyit és mikor kell ennie :) Most lehet, hogy néhány napig sűrűbben fog szopizni, de ő így állítja be magának a több tejet. Meglátod, ha igazodsz az igényeihez, néhány nap alatt a szervezeted is átáll a többlet termelésére. Ha pótolsz, csak leállítod a természetes növekedést..
2011. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
első nagyon jól leírta!
2011. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szépen hízik, akkor megválaszoltad a kérdésed:-)))
2011. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek van igaza! 3 hós növekedésugrása van a babádnak!Ennél az új mennyiség kialakulása akár 1 hétig is eltarthat, szóval ne aggódj! :)A tejed tökéletes a babádnak :)


ÉS nagyon jól csinálod, hogy aha kér 2 óránként is adsz neki!Így hamar visszaáll a "régi rend"!


14 hónapja szoptató anyuka!

2011. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsigaby ***** válasza:
16%
ne harizzatok de sztem pedig igen is van olyan hogy nem elég az anyatej, mert az első babámnál én igen is így jártam, mikor fent volt evett és mikor elaludtt és letettem akkor nem aludt 20 perceket és utána mégis kérte a cicit. nem győztem etetni egész nap nem csináltunk mást csak cicizett, ami szintén nem jó. de ennek ellenére nem azt mondom hogy kevés a tejed ne érts férre
2011. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó (ha még elolvasod)

Valószínűleg a babád nem az éhség miatt nem aludt, csak Te mindig cicire tetted!A sírás és a nem alvás nem az éhség jele!

Nálunk pl azért nem aludt a lányom, mert erős volt a morró reflexe és folyamatosan felébresztette magát a kalimpálásával!Így 2 hetesen mikor rájöttem hason tettem csak le és már aludt is órákat!Vagy kendőbe kötöttem, mert azt szerette a legjobban!

Ha meg tényleg mindig a cicit kérte, akkor meg Te hiányzol neki, nem a kaja!

2011. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Néha egyébként már én se tudom, hogy mi van. Van, hogy kibír kaja nélkül 4 órát is, aztán gondol egyet és két órát se nagyon. De szépen hízik, nagy gond nem lehet.

Csak azt hittem, hogy növekedési ugrás, de már kb két hete csinálja ezt. Nem sok ez így?

2011. febr. 12. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Van akinél elhúzógik!Ne aggódj!Csak ne pótolj!Még lefejt anyatejjel sem, mert akkor is bezavar a termelésbe :)


És az, hogy van hogy sokat kibír, van hogy kevesebbet, az is bizonyték arra, hogy egy nap alatt is változik a tej összetétele

Pl délelőtt valószínű kevesebbet bírnak a babaák, mert sokkla vizesebb a tej, mert reggel szomjasabbak, de íg yhamar újra éhes lesz!Majd a nap folyamán egyre zsírosabb!És az is ezért van, hogy anyuka azt hiszi estére kevés ateje (nem olyan feszes a cici), mert sokkal zsírosabb a tej!Éjszakára!

Ezért felesleges minden szopi után mérni a babaákat!Mert a hígabb reggeli tejből nyilván annyit eszik, amennyi csak a pocijába fér...Míg este lehet 50-80 mili is elég a zsírosabból!Az anya meg halálra idegeskedi magát milyen keveset evett a gyerek!Remélem ez is ad egy kis rálátást a dologra!

14 hónapja szoptató anyuka, aki szopi tanácsadóval tanult meg szoptatni! :)Minden hónapban járunk a csoportjába, és onnan tanulunk ennyi okoságot! :)

2011. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Egyébként nem szoktam mérni, tudom magamról, hogy akkor túllaggódnám a dolgokat. De akkor majdcsak visszaáll minden a régi kerékvágásba:):)
2011. febr. 12. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!