Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Macska fertőzés? Bővebben lent.

Macska fertőzés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
veszélyes e több macska, kutya tartás egy párhónapos babára.
2011. febr. 8. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha oltva van, akkor nem.


Nálunk kutya is, macska is van a babával egy lakásban születésétől fogva. Sőt: én magam is kutyával-macskával nőttem fel.

2011. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, de ez egy olllllyan hálás téma! Vannak az állatpárti szülők meg az ellenző szülők, és nem lehet meggyőzni egyik csapatot sem. :)

Sűrűbben kell féreghajtani, bolhátlanítani, az oltás nyilván nem is kérdés.

2011. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
nekem azt mondta a doki, hogy "a kutyát szeretjük, a macskát nem szeretjük" . szóval kutyus maradt, cica ment. amit nem bántam, mert rühelltem azt a cicát, állandóan karmolt, meg a kádba kakált, ha véletlen nyitva maradt az ajtó.
2011. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kutyák csak veszettségre vannak oltva a macskák semmire.Két kutya és nyolc macska van a rokonok udvarában.

Mit tennél?Vigyem vagy nem?Első gyermekem megfertőződött a Toxocarával.Majdnem megvakult retina levállás ....

Na erre mondjatok valamit kutyások macskások?Hm?

2011. febr. 8. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Én macskapárti vagyok, de amióta babánk van, nem keresem a társaságukat, én inkább attól tartok, nehogy megkarmolja a kisfiamat. A kutyákat sosem szerettem, ezért anyósomékhoz szinte nem is járunk, 3 kutyájuk van. Lakásban-udvaron vegyesen, olyan büdösek és annyira hullik a szőrük.
2011. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Minek tetted fel ezt a kérdést ha az első gyermeked megfertőzödött???????????????Te magad megválaszoltad,hogy veszélyes a babára a cica,kutya a ti esetetekben!!Ráadásul a kommented vége egy kicsit provokáló!
2011. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is béna a kérdésed! Mit is akarsz tudni pontosan?

Mi az hogy vigyem vagy ne vigyem mert cicák és kutyák vannak az UDVARban? Talán ki kellene írtani mindet? Maradj már!

Ne engedd a közelükbe és kész.

2011. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 cicám volt, az utolsó együtt él velünk most is, a fiam születése előtt is már jóval megvolt.

Én az 5 macska egyikétől sem kaptam meg a vírust, ezt mutatta ki a toxoplazma vizsgálat (mindháromszor, terhességem alatt), az utolsó macska azóta sem volt kinn az udvaron, mert lakás cica.

A fiam 1 éves, semmi baja nem volt, a macska nem karmolja és megtanulja, hogy az állatokat nem ide rakjuk- oda rakjuk az élethelyzetnek megfelelően, hanem minden időben felelősséget vállalunk értük.


Sajnálom a gyerekedet, mert megbetegedett, csak nem értem, te mit turnézol a neten a sztorival? Úgy gondolom, hogy a választ tudod te is.

2011. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk 2 kutyánk és több cicánk is van. Oltatva csak a 2 kutya és 2 macska (ők jöhetnek be a szobákba) van, de mindet féregtelenítjük és éllősködő mentesítjük. Ez így volt a baba érkezése előtt is. Meg sem fordult a fejünkben, hogy megváljunk bármelyiktől is. Természetesem más lett volna a helyzet, ha valamelyik agresszíven viselkedik a kicsivel, de erről szó sem volt. A gyerkőc SOHA nem marad egyedül egyik állattal sem, ha valamelyiket megsimogatjuk, utána kezet mosunk... A kertben kialakítottunk egy "játszóteret" (2X3m), amit el tudunk macska és kutya biztosan zárni. Szerintem, megfelelő higiénia és odafigyelés mellett nem lesz gond, legalábbis otthon. A nyilvános játszóterek, utcák, tömegközlekedési eszközök... viszont sok "érdekességet" tartogatnak.

2011. febr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyit talán pontosítanék, hogy a toxoplazma fertőzést nem feltétlenül állattól lehet elkapni: nyers hús, állati ürülékkel szennyezett zöldség, föld még veszélyesebb. Legalábbis az én nőgyógyászom nagyon felhívta rá a figyelmem, hogy ha főzök, alaposan sikáljam meg a hús után a kezem, ne egyek tatárbeafsteket (na nem mintha annyira vágytam volna rá:-)), alaposan mossam meg tisztítás előtt is a zöldségeket!

Egy gyerekkori ismerősöm is megfertőződött terhessége alatt, pedig veszélyeztetett terhes volt, nagy részt kórházban feküdt, otthon sincs állatuk, panelben laknak. Az ő babájának szerencsére nem lett baja.

2011. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!