Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái, hogyan...

Ekcémás babák anyukái, hogyan jöttetek rá, mire érzékeny a babátok?

Figyelt kérdés
Két hónapos babám bőre ekcémás, azt javasolták a védőnők, hogy tegyem magam fehérjediétára, ne fogyasszak semmi állati fehérjét. Kb. két hete hogy teljes fehérjemegvonásban vagyok, de a babám bőre nem javul. Gyógyszertári fürdetőt használunk, Halicar kenőcsöt, homeós bogyókat, de semmi sem segített eddig. Ha a fehérjétől lenne az ekcéma, már kellett volna javulást tapasztalnom? Vagy meddig várjak? Nálatok hogyan derült ki, hogy mire érzékeny a baba?
2011. febr. 7. 11:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igaz én lányomon 4 évesen jött ki de azért irok. 3 évig tápit ivott utána kezdődött a kálvária. Persze ez mellett már evett mindent. Nem múló száraz kiütéses lett a teste, erősen viszketett. Kiderült hogy tej, tojás, csoki, hal allergiája van. Letiltottak minket ezekről a dolgokról. Hát nagyon nehéz volt, próbáltam tőle ezeket megvonni, kevés sikerrel. Mivel nagyon válogatós volt evés terén, pont azt ette csak meg amit nem szabadott. Egy ideig kinlódtunk, aztán megelégeltem. Volt hogy krokodilkönnyekkel jött hogy adjak neki tejcit, volt hogy kicsórta a hűtőből. Igy evett mindent úgy ahogy előtte. Aerius szirupot szedett,ami kordában tartotta az allergiáját, amiről persze a doki nem tudott, hogy mi eszünk mindent. És most nézte pont a vérét, 7,5 évesen, és örömmel közölte hogy kinőttük az allergiát.

Hogy milyen krémeket irt akkor már sajnos nem emlékszem, valamilyen steroidos volt, és Excipial testápolót kellett használnunk. Csak azért irtam le ezt, hogy mint láthatjátok a gyerekek kinövik ( a doki is mondta, ritka ha nem növi ki a tej vagy tojásallergiát). Csak meg kell találni azt a gyógyszert ami segit abban hogy a tünetek előjöjjenek. Ja, és nálunk is főleg télen jött ki, amikor száraz volt a levegő. És sok az allergiás a családban, lehet ez is közrejátszott.

2011. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Anyatejes, kizárólag. A mosóport, öblítőt még nem próbáltam lecserélni, előbb kipróbáltuk a fehérjementesítést, hátha az, de nekem gyanús, hogy nem az. Jövő héten megyünk három hónapos kontrollra, akkor megmutatom megint, aztán találgatunk tovább. Vegyek esetleg párásítót a szobába? A férjem kicsit ekcémás, csak a térdhajlata szokott bepirosodni, de nem vészes. A családjában viszont dívik a pikkelysömör. Hát, nem dobtatok fel, de nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 7. 14:16
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én férjem anyukája is pszoriázisos, doki szerint ekcémaként megjelenhet utódokon... :S Lehet, hogy inkább öröklött? Nálunk sem jött be a tejmentes diéta. A párásító nem rossz, de nálunk penészesedett a fal amikor ment, az meg szerintem többet árt. :((
2011. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!