Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái, hogyan...

Ekcémás babák anyukái, hogyan jöttetek rá, mire érzékeny a babátok?

Figyelt kérdés
Két hónapos babám bőre ekcémás, azt javasolták a védőnők, hogy tegyem magam fehérjediétára, ne fogyasszak semmi állati fehérjét. Kb. két hete hogy teljes fehérjemegvonásban vagyok, de a babám bőre nem javul. Gyógyszertári fürdetőt használunk, Halicar kenőcsöt, homeós bogyókat, de semmi sem segített eddig. Ha a fehérjétől lenne az ekcéma, már kellett volna javulást tapasztalnom? Vagy meddig várjak? Nálatok hogyan derült ki, hogy mire érzékeny a baba?
2011. febr. 7. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

10 hónapos, de nem derült ki. Én is teljes tejmentes diétán voltam, nagyon szép lett a bőre a szteroidos krémtől. Neki is 2 hónapos korában jött ki. Majd 9 hónaposan megbetegedett és ismét kijött az ekcéma. Most 10 hónapos, de még mindig megvan. Semmi tejterméket nem fogyaszt, tojást sem, és speciális tápszert iszik. Így sem nagyon javul. Nála tuti nem az étel okozza. Mosószert próbáltam többet, semmi változás.

Nekünk a bőrgyógyász azt mondta, hogy ez egy tévhit, hogy az ekcémát étel okozza, ez egy nagyon összetett betegség. Okozhatja allergén is, de akár fogzásor, megfázáskor is kijöhet, de pl. télen, mikor szárazabb a levegő, attól is.

Én 7 hónapig szoptattam tejmentes diétával, 6 hónaig kizárólag anyatejet kapott, de mégsincs semmi javulás. Elmentünk az egyik legjobb allergológushoz is, ő szerinte még szoptatás alatt is fogyaszthattam volna 2 dl tejterméket.

Szóval nem nagy az esélye, hogy ettől van, ezt csak szeretik mondani, hogy hátha.

2011. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Van még a családban ekcémás? Nálunk én az vagyok, valószínűleg bármit csináltam volna, előjött volna a fiamon :( Egyszerűen nincs mit kitalálnom, bármit eszik, télen kijön rajta - ahogy rajtam is.

A kencéket próbáld cserélni. A gyógyszertári fürdetőben ásványi olaj alapú összetevők vannak, ami egy ekcémás gyereknek nem szerencsés :( Ne fürdesd sokáig és lehetőleg ne legyen túl meleg a vize!

Mosás: öblítőszert ne használj, csak ecetet, cseréld le a mosószert is (frosch vagy mosódió).

Ruhák: csak pamut! Se műszál, se gyapjú!

Ágynemű: csak pamut huzat és lepedő!


Hol jött ki rajta? Be is van gyulladva? Vagy csak érdes a bőre?

2011. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk főleg a hideg hozza ki.De ha még anyatejes az is lehet hogy mogyorót ettél esetleg,nállunk akkor jött elő először.De a hidegtől mindkettőnek kijön az ekcéma.
2011. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, igen. 2. vagyok, nekünk is ezt mondták!

Azért kell csak vigyázni az ételekkel, mert az ekcéma alapja is allergia, így esélyesebb lehet az ekcémás egyén az ételallergiára is. De: általában nem ételtől jön ki az ekcéma. Én 1 éves koráig HA tápszert adtam, de tejterméket (savanyítottat) evett 8 hónapos kortól.

Télen a fűtés mellett durvul. Na meg a levegő hiánya... Nyáron, amikor kinn a testének a nagyobb része a szabad levegőn + süt a nap, az rendbe hozza.

Amikor fogzik, akkor az arcán teljesen bedurrant a bőr. Tiszta vörös volt estére az egész feje! Erre nálunk meglepő módon a Neogranormon bevált! Anyuéknál nem volt más, és kénytelen voltam kipróbálni. De a testén más jellegűek a foltok.

Most ezt próbáljuk: [link]

Mindkettőnknek egész jól bevált. Főként a még be nem gyulladt, száraz foltokat viszi jól le. Én most babát várok, szteroidosat nem használhatok, ezzel próbálom meg kihúzni a telet. Egészen jó és kb 2 perc alatt elmúlik a viszketés!

2011. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hónapos. Kezdetektől ekcémás, most sem tudják, hogy mitől. Tőlem örökölte ezt a szörnyen száraz, ekcémára hajlamos bőrt. Olyan 8 hónapos korában egyszer csak annyit rosszabbodott a bőre, hogy kórházba kerültünk, az Elocom-os kenőcs használt valamennyit, de ahogy jött a tél, megint rosszabb lett a bőre.

Két bőrgyógyásznál és gasztroenterológusnál is voltunk. Havonta kb. 20ezer forintot költünk a bőrére, még sem javul jelentősen.

Hol jobb, hol rosszabb a bőre. Hiába vezetek naplót, nem tudunk rájönni, mitől. Pontosabban arra rájöttünk, hogyha álmos vagy mérges, akkor jobban viszket a bőre.

Most 3 hónapig tej- és tojásmentes diétát kell neki tartanunk, de semmi hatás. Bár ezt a bőrgyógyász javasolta, a gasztroenterológus szerint felesleges, de csináljuk végig.

Mi a férjemmel már teljesen elkeseredtünk, hogy nem tudunk neki segíteni, remélem, sose juttok el oda, hogy órákat ülsz éjjel a 13-14 hónapos gyerekeddel, fogva a kezét, mert aludna ő szerencsétlen, de annyira viszket a feje, hogy még kesztyűben is véresre vakarja magát reggelre!

2011. febr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Kenőcsök: nekünk most az Exxema termékek elég jól beválnak, de csak korlátozott ideig lehet huzamosan használni; a Halicar egyáltalán nem; a Lipobase repair sem igazán, amit az előző linkelt, az nekem beválik, a fiamnak rosszabbodott a bőre tőle. Ezen kívül bőrgyógyász által összeállított testápolója van, Elocom és Elidel, ha kell, fürdetőt nem használunk, mert, mint előttem is írták, nem feltétlenül jó.

2011. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A lipobase repairt nekem írtad?

Én a La Roche Lipikar Baume cuccát linkeltem be. Az más, amit te mondasz, nem? Én ezt azért szeretem, mert az én lábam bokától térdig olyan, mintha leforráztam volna. Vörös, hólyagos és rettenetesen viszket. Nem tudtam aludni tőle, mert ahogy hozzáértem az ágyhoz, azt hittem, megőrülök :( Ezzel bekenem, és elmúlik a viszketés ;) Csecsemőknek is lehet használni, csak rohadt drága sztem. Utolsó előtti: ezt próbáltátok már?

És homeopátiás doki? Egy ismerős kínjában elment egy ilyen dokihoz és 2 alkalom alatt elmúlt a gyereknek.

2011. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mosószereket gondolom már lecseréltétek...

Paradicsom? Citrusfélék?

A fiam most evett jó paradicsomos pizzát (én sütöm), és most az egyszer gyanús, hogy ez hozta elő. Estére tiszta foltos volt a gyerek! Régebben kevesebb paradicsomot raktam rá...

Nem fogzik a fiad?

2011. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

11:24 vagyok


Bocs, offolok:


Nem az utolsó válaszolónak írtam, hanem még a kérdéshez gondoltam.

Amit belinkeltél nekem is nagyon jó, csak a gyereknek nem. Én ezt a tusfürdőt és testápolót használom.

2011. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én 30 éve alatt nem jöttem rá, hogy mi hozhatja ki az ekcémámat.... :o( Ennyit erről a "betegségről". Most legújabban ott tartok, hogy idegi alapon jön ki, mert ez is létezik.

Engem kenhetett anya 30 éve mindenféle steroidos krémmel, mert akkor még ez volt, semmi homeopátia, semmi talán tejallergia, semmi ilyesmi. Próbálja meg megtalálni, mi hozhatja ki... persze.

2011. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!