Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet idegileg túlélni,...

Hogy lehet idegileg túlélni, hogy nem alszik a gyerek?

Figyelt kérdés

8 hós a lányom, de velem nem alszik el. Cicifüggő...Mamánál leteszi a fejét, és alszik, de velem másfél órát ordít. És minden nap ez megy délelőtt, délután, este, és az éjjeli altatásról ne is beszéljünk... éjfélig vagy 4x felsír, aztán hajnali 2-kor, 4-kor és fél 7-kor...

Néha kirohannék a világból...

Ha meg adok neki cicit, nem eszi meg az ebédet, meg az uszit.


2009. febr. 9. 14:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja , még mindig a 18 éves anyja vagyok, most sem alszom éjjel, mert vagy pénzt keresek neki másodállásban, hogy bírjuk a szalagavatót, vagy ébren izgulok, hogy a buliból hazafele ki rabolja el, úgyhogy lányok, már csak húsz év, és pihenhetünk végre(iskolás korukban meg lázasak voltak, vagy felébredtek, mert rémeket láttak, vagy bármi-lánykorom óta nem aludtam többé úgy)
2009. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintetek van olyan gyerek aki leszokott a ringatásról én már lassan azt hiszem 20 évesen is ezt kell majd csinálnom amikor 70 kiló lesz:)r..hadtul felmegy néha a pumpa mikor a kilenc kilojával félórákat ringattatja magát sokan írják hogy le kell szoktatni úgy hogy ez sírással jár semmi esély e nélkül?
2009. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sírás nélkül nem megy. Ez biztos. Mivel rosszul lett szoktatva. Ha a kezdetektől tudatosan szoktatva lett volna a cici nélküli, önálló alvásra, akkor nem lenne gond. Érdemes elolvasni az Aludj jól gyermekem című könyvet(neten is van) és abban le van írva minden! Nagyon jó és csak azt bánom, hogy nem hamarabb találtam rá! Az én lányom 13 hónapos és azt sem tudom már mi az hogy aludni! Óránként sír fel éjjel, nem mindig cici a vége, de mostanában egyszer biztos. Kész vagyok és már nem bírom sajnos. Én rontottam el, de nem tudhattam még, hogy ez lesz belőle. Meg kell tanítani elaludni is, mint ahogy enni, játszani is megtanítjuk. A könyv szerint megpróbálom, már 5 napja készülök rá, de sajnos nagyon beteg lett most a kicsikém és várnom kell míg meggyógyul. Utána kezdődik a megpróbáltatás. Borzasztó lesz,m de muszáj, mert ha most rosszul alszik később is és mindig rosszul fog aludni és ez nem jó az egészségének sem.
2009. febr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Igen, most már tudom, hogy kicsit el lett nevelve. De mellettem szól az, hogy két barátnőm pici babája sem alszik, pedig "jól vannak nevelve" az altatásra. Szóval szerintem ezt babája is válogatja.

Sajna nem vettem észre, mikor lett az esti cici után elalszokból nem alszok és cicit kérek...

Én is félek, hogy már későn vagyok, de próbálkozom és nem adom fel, hogy megtanítsam egyedül aludni.

Most kezdtem olvasni az Aludj jól, gyermekem! könyvet. A Suttógóról annyi rosszat hallottam, hogy az nem szimpi, de lehet "ráfanyalodok" idővel...

2009. febr. 9. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!