Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyek azok az ételek, amit...

Melyek azok az ételek, amit adhatok 5 hós babámnak, és lazítja a székletét? Például a cékla az lazít, vagy fogja a hasát?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fog:répa, alma

Lazít: tök, barack

2009. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Mit eszik a baba, hogy székletlazításra van szüksége?5 hósan általában még folyékony táplálékokat kapnak a babák, akkor pedig egyáltalán nem tudok róla hogy előfordulna olyan hogy székletlazításra van szükség.Miért van erre szüksége a babádnak?Cékláról sem hallottam még ilyen idős korban.Bár lehet hogy én vagyok tájékozatlan.Amit szoktak adni esetéeg már ilyen idős korban az a főtt krumpli, anyatejjel hígítva (ez hasfogóbb)alma, főtt répa.Lazításra nálunk a nagyobbnál (3 év) a barack vált be. Őszibarack. Hát az most nem nagyon terem, de bébiételben van.

2009. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sütőtök, barack mind2 jó székletlazító. Az univernek van alma-sütőtök-sárgabarack bébiétele 4 hós kortól adható, nekünk az nagyon bejött erre a problémára, aznap 2x is volt széklete :).


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Én ilyen idős korában már mindent adtam (persze pépesítve) a fiamnak. A szilva lekvár akár egy pici kanál is nagyon sokat segít székrekedéskor. Nekem bejött és a barátnőm kisfiánál is. Nem kell sok csak egy kiskanállal adni neki.

2009. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a folyékony táplálék dominál lehet szorulása. Sok tápszeres babának van, de a hozzátápláláskor lehet anyatejes babánál is. A cékla már bőven adható, nem tudok róla, hogy lenne lazító, vagy fogó hatása. Persze ez babánkét más lehet, okozhat akár több, hígabb székletet is, ezt neked kell kitapasztalnod. Barackot is adhatsz már bőven.
2009. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,megfogom próbálni a sütőtököt,az van itthon! A második válaszólónak: mivel tápszeres a babám,így már 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Sajna az alma,répa megfogta a hasát.
2009. febr. 9. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!A második válaszoló vagyok.Sztem ha beleírod a kérdésbe hogy tápszeres akkor nincs félreértés és nem is válaszolok, mivel hála az égnek a tápszerrel szemben egy szem tapasztalatom sincs!Remélem rendeződik a problémátok hamarosan.
2009. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!