Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell hatékonyan lázmérő...

Hogyan kell hatékonyan lázmérőzni újszülöttet? (székrekedés)

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Ne lázmérőzd! Vegyél egy szélcsövet (1000ft), azt bátran dughatod neki a kis fenekibe amíg akadályba nem ütközik, rengeteget segít és nem szokik hozzá. Puha rugalamas anyagból van (kinézetre egy szivószálhoz hasonlít)és a közepén a puki könnyen tud távozni. Sokkalta jobb és hatékonyabb mint egy lázmérő!

Én is székrekedés miatt használtam olyan 2 hónapig. Utána szépen magától tudott kakilni, csak ritkán kellett hozzá nyulnom ujra!

2011. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

NE vegyél szélcsövet! Ahhoz hozzászokik, a lázmérőhöz nem!! Mindkettőt kipróbáltam, tudom mit beszélek. Belenyomod a fenekébe egy kicsit, és lassan körkörösen mozgatod. Ez ingerli és segít neki kakilni is.

3 gyerekes anyuka

2011. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vannak rugalmas végű lázmérők. Azokkal nyugodtan lehet lázmérőzni, nem teszel kárt vele. Mi szélcsövet is vettünk, de kidobott pénz volt, mert a szelek is, és a kaki is könnyebben kijön lázmérővel. Sőt! Igazából a szélcsővel nem is jön ki rendesen. Párszor próbáltam, de utána lázmérőznöm is kellett.

Én úgy szoktam egyébként hogy bedugom neki óvatosan, amíg nem ütközik akadályba. Ettől kezdve pedig szoktam kicsiket körözni, illetve szoktam úgy is hogy miután bedugtam elkezdem kihúzni, és közben nyomom egy kicsit lefelé is. Így jön a puki is, és a kakinak is van hely. Egyébként nekünk azt mondta az orvos hogy nyugodtan lehet lázmérőzni, nem szokik hozzá a baba. Mi rendszeresen használjuk a pocakfájás miatt. Csak ez segít. Remélem tudtam segíteni.

2011. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja! És tegyél a lázmérőre popsikrémet.
2011. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem először lázmérőzd,attól talán megindul.

A háziorvossal nem beszéltél erről?

Nálunk is volt hasonló probléma,de akkor kb 3 éves volt a gyermekem,azóta ugyan kinötte s ma már 10,5 éves.

Laevolacot s napraforgóolajat kellett innia s beöntést kellett adnom neki.Egyszerűen szörnyű volt még visszagondolni is.

De te még ezeket nem adhatod,mert elég picike.

Talán beöntést ici-pici gumilabdával.

De inkább az orvos mondja meg!


Minden jót!

4 gyerkőc anyukája

2011. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Hát kedves második bocsi, lehet hogy 3 gyermekes anyuka vagy,én meg kettő, de nem biztos hogy biztosan tudsz mindent! A lázmérőt nem dughataja be addig hogy kiingerelje a kakit mert megsérti a kis belét, a szélcső viszont nem, az ingerelheti a vastagbelet! És képzeld nem is szokik hozzá, mint írtam 2 hónapig volt erősen székrekedéses, kórházba is jártunk miatta nehogy bélcsavarodása legyen, sőt mi rászántunk (sajnos muszájból) nem kis pénzt neves orvosra, aki ajánlotta a szélcsövet, és képzeld nem szokott hozzá, egyszer csak hipp hopp magától is jött a kaki.

De persze ezt majd eldönti a kérdező mit akar, milyen erős a székrekedése mennyire hatékony a lázmérő. Mert ha elég csak a végbélnyílást ingerelni akkor elég a lázmérő.

Nálunk nem volt elég.

És honnan tudod, hogy hozzászokik???Használtad? hozzászokott?azóta is szélcsővel kakil? Nem "kis"orvos ajánlotta nekünk, és rettentően bevált, Utána persze mondtam a háziorvosunknak, a védőnőnknek hogy mi a szitu, és ők is azt mondták jobb a szélcső. Ennyien már gondolom csak tudják. Lehet az ők diplomájuk mégiscsak nagyobb tudással jár mint az hogy ideíros 3 gyermekes anyuka és leszólod az előptted szólót. De ha gondolod az orvos számát is megadom és megmagyarázhatod neki is :)

Már bocs ez kijött nem akartam ilyen hosszan, csak fölháborít hogy ha valaki 3 gyermekes már azt hiszi mindent tud. Gondolom hozzászokott a szélcsőhöz a babád és azóta is leszoktatóban vagy!


Szóval kedves kérdező, ha elég ingerelni a végbélnyílást és jön a kaka használd a lázmérőt, körbe körbe a szélén, de ne dug be nagyon. És ne túlgyakran.

Ha nem használ és nehezen jön a kaka és szenved bátran használd a szélcsövet. Hamarosan megoldódik a problémád magától is És hihetetlen nagy öröm lesz amikor egyszer bemész a szobába és csak ugy szimplán kakaszagot érzel:).Nem tudom anyatejes e vagy sem, de ha nem neadjaisten vannak olyan tápszerek amik segíthetnek.

2011. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Laevolac-ot próbáld meg, nem kell se lázmérő hozzá se szélcső, sőt egyáltalán nem kell semmit dugdosni sehova!
2011. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

16.48 vagyok. Úgy gondolom, nem írtam semmi olyat, hogy én mindent tudnék, de úgy látom te szívesen belekötsz az élő fába is, de ilyen emberek is kellenek.

Képzeld el, az első fiamnál én is használtam szélcsövet méghozzá egy debreceni professzor tanácsára, de ő maga megmondta, mikor ezt ajánlotta, hogy sok gyerek hozzászokik és nem tud nélküle kakálni. Örülj, hogy a te gyereked nem szokott hozzá, de ne okoskodj. Elmondtad a tapasztalatodat, elmondtam én is és ennyi. Majd a kedves kérdező eldönti, hogy használ e szélcsövet vagy sem. Azért figyelmedbe ajánlanám, hogy a lázmérős módszert nem én támogatom egyedül és jelzem nem addig nyomom a fenekébe, amíg kiszakad a bele. Innen is látszik, hogy fogalmad sincsen, ez hogyan működik.

2011. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17.19-nek szólt!
2011. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Fogalmam sincs..persze nincs hát. Sajnos van némi tapasztalatom. A SAJNOS hatalmas betűkkel. Örülj neki, hogy nem élted át.

De szerintem normálisan megmagyaráztam a kérdezőnek, hogy milyen esetekben melyiket hogy kell használni, és ezt nem a kisujjamból szoptam. Nem fikáztam a lázmérőt sem azt hiszem, csak azt másként tudod használni.

De hát szerinted fogalmam sincs akkor biztosan úgy van.

Nekem aztán tök mindegy ki mit csinál. És nem az élő fába kötök bele hidd el, csak épp a szivem szakad meg ha kisbaba szenved, mert nagyon tudom milyen, és ha valamit tudok, ugy ,hogy biztosra akkor leírom, hátha tudok segíteni.

De midegy, fogalmam sincs róla....hát neked ne legyen annyira fogalmad róla, mint nekem van :(

2011. febr. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!