Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg betiltják a porszívós...

Tényleg betiltják a porszívós orrszívót? Tudtok erről valamit? Csak mert akkor betárazok belőle, ha később lesz tesó.

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 21:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

Jól leszavaztatok.

A kis pumpás orrszivóval szedtem ki (nem kellett szép szóval kicsalogatni).

És igen tényleg ordított rugkapált nem tudtam lefogni (elmúlt egy éves mikor használni kellett)

Most 5 éves és gyönyőrűen kifújja.Kb 2 éves kora óta.

Bocs akinek kórházba kellett menni fülszúrás ilyesmi miatt.

Hálát adok Istennek, hogy nekünk ilyen gondunk nem volt(Volt más mi is voltunk kórházban de ez nem tartozik ide)

Bocs mégegyszer.

2011. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Ja és oltáskor nem sír :)

Ez tényleg hihetetlen de mikor kórházban voltunk ott erővel leszívták az orrát és a nővér is csodálkozott, hogy mennyire nem bírja.De mikor az infúziót szúrták be neki meg se nyikkant:)

Szóval ez az orr érzékenység nála örökletes lehet mert az apja se bírja ha az orrához érnek...

2011. febr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ha tényleg betiltanák, én is vennék egy csomót. És felháborító, hogy valaki a használatát úgy értelmezi, hogy kínozom a gyereket. Akkor kínoznám, ha nem szedném ki a váladékot, hanem hagynám, hogy az arcüregében halmozódjon, vagy a fülére húzódjon.

Én kipróbáltam, és őszintén szólva sajnálom, hogy nekem valót nem gyártanak, mert nagyon hasznos. És nem fáj, még kellemetlenségnek se több, mint idegesítő.

2011. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%
Ha tényleg betiltják arra van OK nem gondoljátok??
2011. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Rakerestem a neten, nem talaltam a betiltasra utalo cikket. Valaki talalt?
2011. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%

Igaz nekem koraszülött volt a kisfiam, de a kórházban határozottan azt mondták az orvosok meg nővérek hogy véletlenül se használjak porszívós orr szívót.Vagy elektromos vagy kézi, de semmi kép ne a porszis.

Nem indokolták meg, én megfogattam az utasítást, de nem hallotam olyat hogy valakinek is baja lett volna belőle, de gondolom ők se hülyeségből mondták.

2011. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Én voltam a fiammal több fül orr gégész szakorvosnál, és MINDEGYIK azt mondta, hogy szívni, szívni, szívni! A porszívósnál nincs hatékonyabb orrszívó, és ha már sikerült egy ilyet kitalálni, akkor használjam, így biztos nem lesz baj.

Pedig - láss csodát - mindegyik nagy nevű szakorvos, főorvosként, és a világon elismert szaktekintélyként dolgoznak.

Akkor kire is kellene hallgatni? Mert bocs de célzottan ez a fajta szakértelem NEM a csecsemősnővérnek, és a házorvosnak van meg....

2011. febr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla és nem is találtam a NET-en erről semmit.


Mi is voltunk kórházban a gyerekkel, mikor 8 hónapos volt (nem fülészet, bőrprobléma) és a mellettünk lévő szobában egy anyuka volt 4 hónapos ikerlányokkal, arc- és homloküreg gyulladással. A kórházban szívták az orrukat a nővérek porszívós orrszívóval. Na, az durva volt, nem úgy szívott, mint az itthoni! Egy akkora szerkezettel szívták benn az orrukat, mint a porszívók doboza!


Szóval én azóta is nyugodt szívvel használom, és ezek szerint szerencsém is volt, mert a gyerekem nem hogy ordítana, de ő fogja a csövet, majd ha végeztünk közli, hogy "Ga!": eltolja a kezem és megy "megszakérteni" a porszívót. Pedig még apróka ahhoz, hogy értse, ez érte van, hiába mondom el előtte. 15 hónapos most, és 2 hónapja kellett utoljára használni.

2011. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Na, megint kitalált valaki valami hülyeséget, hogy legyen miről "értekezni".

Cikk, hivatalos utalás sehol, valaki jót röhög magában, hogy mások már a meglévő orrszívó készlet felvásárlásán gondolkoznak.

(Mondjuk én a 2. gyerekemnél használom ugyanazt az orrszívót, semmi baja nincs.)

2011. febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%

Létezik szájjal szívható orrszívó is, ugyanolyan hatásos, de sokkal kíméletesebb. Azzl is el lehet kerülni a fülszúrást.

Valaki azt írtam h 7 fülszúrást került el egy év alatt. Ez azért nem egy átlagos eset, egy átlagos gyereknek nem kell évente 7x kiszúrni a fülét :(

2011. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!