Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 nap alatt vesztett a babám...

10 nap alatt vesztett a babám a súlyából, mi a teendő? /7.54-ről 7.33! /

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Forog?

Kúszik-mászik?

2011. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen idos a gyerek?

21deka azet nem a vilagvege,en nem csinalnek vele semmit.

2011. febr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
01.23.-án múlt 4 hónapos, még csak forogni próbál.
2011. febr. 4. 08:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Hány, hasmenése van, mindent vissza bukik, nem eszik rendesen? ha ezek vannak akkor vidd orvoshoz.

honnan tudod hogy 10 nap alatt ennyivel kevesebb? ez egyébként lehet hogy az egyik mérés kaki elött a másik kaki után volt.

amúgy 4 hós babának ez egy szép súly. az enyém 4 hósan 7 kiló volt, de csak saccoltam mert felénk 2 hósan majd félévesen van vizsgálat csak, így együtt mérekezünk otthon. de 7 kilós babám igen szép súlyú. arra gondolj hogy fél éves korára dupláznia kell a súlát vagy is nem túl jó ha triplázza.

2011. febr. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy anyatejes-e.

Ha igen, akkor ne foglalkozz vele. Különben is szép súly ez egy ekkora babának. (Enyémek kb. 10 hónaposan voltak ennyik. :o)

Sokszor a babák előre felraktároznak, aztán meg megállnak súlyban és inkább hosszban növekszenek. Soha nem lineáris a fejlődés (egyenletes vonalú).

Gondolom kezdetben nem csak heti 100 grammot hízott, hanem jóval többet.


Szerintem a mérleget is félre tehetnéd már.

Az, hogy 4,5 hónaposan már forog, azt jelenti, hogy jól fejlődik (azért kérdeztem, amit kérdeztem, mert feltételeztem, hogy már idősebb, a súly miatt), tehát minden rendben lehet.

Havonta egyszer érdemes megmérni.

2011. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy jókedvű, gagyog, nem hány, nincs hasmenése. Az igaz, hogy a korábbi mérés este volt, a mai pedig reggel /és még nem kakilt/.
2011. febr. 4. 08:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos tápszeres és a hozzátáplálást még nem kezdtük el.
2011. febr. 4. 08:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8:10

Fél éves korra azoknak a babáknak "kell" duplázni a súlyukat, akik 3 kiló alatt születtek, akik viszont 4 kiló felett, azoknál ez szintes soha nincs meg, és nem is baj, ugyanez igaz az egy éves korra való súlytriplázással.


Két gyerekem van (eddig :o) , az egyik kifejezetten alacsony súllyal született, a másik viszont (főleg hozzám képest) jó magassal, ő egy éves korára kicsit több mint megduplázta csak a súlyáét, mégis teljesen minden rendben van vele. Újszülöttnek kifejezetten pufók volt, aztán nyúlánk kislány lett.


Azt kell nézni, hogy a mozgásfejlődés, értelmi és később érzelmi fejlődés megfelelő-e, és akkor minden ok.

2011. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen!

10 nap nem mérvadó. ha havi hízás nincs meg minimum 320g, akkor ki kell vizsgálni, mi a baj, ha semmi eredményt nem hoz, és nem hízik jobban, akkor gondolkodni a hozzátápláláson.

2011. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8:18-as pont azt írtam hogy jó súlyú baba és még van 2 hónapja így már sokat nem hízhat. gondolom olyan 4 kilósan születethetett mint az enyém, mert elég egysúlyuak. így nem csoda ha nem hízik annyira most.
2011. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!