Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak tízóraira az 5...

Mit adjak tízóraira az 5 hónapos kislányomnak?

Figyelt kérdés
A doktorbácsi tanácsára elkezdtem a hozzátáplálást.A tízórait váltom ki,de nem teljesen,mert utána még szopizik is. Az almát nem szereti(próbáltam nyersen,főzve,sülve...hiába).A répától nem tud kakilni.Egyedül a tököt szereti nagyon,csak már 1 hete azt esszük,gondoltam váltani kellene,de nem tudom mit adhatnék neki.Segítenétek?
2009. febr. 8. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nekem se kedvelta nagyon az almát amikor elkezdtem adni a babómnak, de mások tanácsára kevertem bele neki egy kis mézet.Aztán napról napra egyre kevesebbet, majd a 3-4 napon már egyáltalán nem raktam neki bele.Utána még pár napig alma, és aztán az új gyümiket úgy vezettem, be hogy almához kevertem.Ezt is fokozatosan.Előszőr csak egy kicsi banánt raktam az almához.Aztán egyre többet (esetleg megint lehet az első két nap 1 icipici mézet. És aztán így lehet variálni amikor bevezetsz egy új ízt.Mindig lehet variálni a már ismertebb ízekkel és sokkal könnyebben beveszi az újakat.


Tudom a mézre azt mondják, hogy nagyon allergén hatása van.Az én babámnak nem lett tőle baja, de azért óvatosan kell vele bánni.Mondjuk 1 fej almához, csak 1 mokkáskanlnyit.És ha már a tököt bevezetted, akkor keverj 1 fél, vagy 1 negyed almát több tököt, meg 1 kis mézet.


Remélem segítettem. Nálunk így vált be a dolog. Aztán, most hogy ismer már 4 ízt, már nem is adok mézet az új mellé, hanem a többivel variálom.


Sok sikert! És jó uzsizást!

6hós kisfiú anyukája

2009. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom,hogy mézet csak 1 éves kora után szabad adni.
2009. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de egy kicsit én is tartok a méztől,nem merek neki adni.Esetleg valami más ötlet?Próbáljam a meggyet?
2009. febr. 8. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Ehettek krumplit (magában nem egy nagy élmény-keverheted tökkel), barackot, céklát. Üveges ételeket nem akarsz?
2009. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amit lehet szeretném én megcsinálni,viszont aminek nincs szezonja(barack)azt nem tudom.Szerintetek meggyet adhatok?
2009. febr. 8. 16:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a védőnőm azt mondta,hogy 4 hónaposan már ehet meggyet,szerintem ti is kipróbálhatjátok. Csak ne legyen benne a héja!
2009. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én faim már eszik almát,banánt,barackot(fagyasztottat vettem),krumplit,répát. Majd most próbálom a céklát,a meggyet,borsót. Ja,ő 4,5 hónapos!
2009. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A meggyet meg kell főzni?
2009. febr. 8. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!