Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hó körüli babátok mennyi...

7 hó körüli babátok mennyi idő után szokott kifáradni, hogy nyűgös legyen/letegyétek aludni?

Figyelt kérdés

Az én kislányom kb 2 órát van ébren egyhuzamban, de utána meg teszem is le aludni, mert fáradt, nyűgös. Más hogy van ezzel?

Így reggel 6-tól este 7-ig épp, hogy kihúzzuk a napot, mert délelőtt alszik 40 percet (óramű pontossággal ébred..:), dél körül 2 órát (+/-fél óra), délután szintén 40 percet.


Ti babáitok hogy vannak ezzel?


2011. febr. 1. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém egy hete múlt 6 hós. 3x-4x szokott aludni egy nap, van egy délelőtti, egy deles és egy délutános alvása, néha délután kettőt alszik, este 10-kor tudom lerakni aludni, és átalussza az éjszakát. Általában 30 perctől 2 óra hosszáig alszik, de van, hogy többet, attól függően, hányszor alszik aznap. Van, hogy 6-kor ébred, ilyenkor 4 alvás is belefér a napba, van, hogy 9-kor, ilyenkor kevesebb. A deles alvás akár 14 óráig is kitolódhat. A délutáni alvását meg 16:30 és 18:00 között kezdi el. Régebben óramű pontossággal aludt, de amióta elkezdtük a hozzátápit, és amióta többet tud mozogni, változik a napja, még nem állt be szerintem.
2011. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kb így volt az enémy is ennyi idősen. most már 2 éves elmúlt, és csak 1x alszik egy nap másfél órát. :)

amúgy a 40 perc azért van, mert annyi egy alvási periódus a babáknál, 20 perc álmodó szakasz, majd 20 perc mélyalvás, utána megint kezdődik a felszínesebb álmodó szakasz, amikor könnyen megzavarja az alvást vmi zaj, akár a parketta reccsenése is. majd ez is fog alakulni, nyugi. az elején nagyon gyűlöltem nálunk a régi recsegős parkettát meg a hülye motorosokat, mert állandóa nbezavartak. most már ha elaludt, ágyút is süthetsz mellette, nem ébred fel másfél óránál hamarabb, sőt van hogy 2 órát is alszik.

2011. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most majd 9 hós kislányom akkoriban is ezt csinálta... kb. két-két és fél óra után kidőlt... most már tovább bírja, és a napi három alvásból lesz lassanként kettő... de még mindig előfordul, hogy hamar "kidől"... szerintem ez időjárás függő is... szóval semmi gáz, minden oké nálatok :)))))
2011. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. febr. 1. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!