Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 16 hós...

Hogy szoktassam le 16 hós kisfiamat a dobálásról, ütögetésről? Ha rászólok, hogy nem szabad, azért is az ellenkezőjét csinálja!

Figyelt kérdés
Próbáltam, hogy rácsapok a kezére, akkor azért is és hiszti van, vagy jobb lenne nem rászolni? Nem szeretném, hogy csapkodós, ütögetős és agresszív gyerek legyen!!! Itthon nem ezt látja és az anyukám meg mindig azt mondja, hogy milyen rossz ez a gyerek és hogy én nem voltam ilyen??? Szívesen fogadom a jó ötleteket!!!
2011. jan. 31. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rácsapsz a kezére, ne várd hogy ő viszont ne csapkodjon!!!


Én már a védőnőt is kérdeztem, mert a 14 hónaposom kampányszerűen dobál, van 2-3 nap amikor nem csinálja, aztán mindig bepótolja.... Azt mondta, még sokáig dobálni fog (főleg etetőszékből, fürdőkádból), legyek türelemmel.


Én szépen megkérem rövid, egyértelmű mondattal, hogy ne dobáljon/csapkodjon, ha nem hallgat rám, elveszek 1-2 dolgot tőle, ha akkor sem hagyja abba, elviszem őt a 'helyszínről', megfogom a kezét és a szemébe nézve mondom neki, miért történik ez.

Talán egyszer megérti.

2011. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

14 hós lányom is szokott ütni, én ilyenkor mondom hogy nem szabad és, hogy inkább simogasson meg és megmutatom az arcán, hogy hogy kell simogatni. Kb. 3 hónapja csináljuk ezt és most már sokszor van, hogy megsimogat. az elején mikor csak rászóltam kicsit mérgesen mindig elkezdett sírni. Kicsit úgy tűnt, hogy nem rosszat akar csak nem tudja, hogy éppen miért nem örülök neki, ezért jött nálunk a simogatás és haladunk vele.

Dobálni a kaját szokta mikor már jól lakott. ilyenkor csak rászólok, hogy nem szabad és mondom a szokásos szöveget, hogy miért. Remélem majd megérti, mert jó lenne már nem a földről felszedni a kaját.

2011. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Agresszió agressziót szül!

Ha te is csapkodod a kezét akkor miért várod el,hogy Ő ne üssön,csapkodjon!Ezt látja tőled!Elöző válaszoló jól írja,mindíg higadtan,határozottan közöld vele,hogy nem szabad!ha kell 1000-szer is elmondani!

2011. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom is szokott dobálózni vagy ütögetni néha, ha ideges, hisztis. Tőlünk sem ezt látja itthon.

Ha a játékot dobja el, mert pl nem úgy működik ahogy Ő szeretné, akkor visszaadom Neki, de mondom hogy nem szabad eldobni mert tönkre megy és nem lesz, ha mégegyszer eldobja, akkor elveszem és elteszem. Persze újra eldobja, ilyenkor elteszem. Jön a hiszti, hogy kéri vissza. Ilyenkor valami mással lekötöm a figyelmét, a másik játékot csak később adom/teszem vissza.


Ha netán rámüt, akkor mondom hogy nem szabad, nem ütögetünk senkit ok nélkül és tessék megsimogatni. Ha nem, és újra ütne, megfogom a kis kezét és mégegyszer elmondom hogy nem szabad és így nem játszom Vele. Felállok és odébb megyek. Persze rohan utánam. Majd megint elterelem a figyelmét. Ha apukájára üt rá, akkor is rászólok, elmondom hogy nem szabad, csak szeretni szabad apát is, majd ha újra próbálkozik, ismét rászólok. Általában abbahagyja, ad egy simogatást és keres más elfoglaltságot. Se tőlem se anyukáméktól nem látta hogy ütnénk bárkit is. Egyedül anyósom szokta a férjemet ütögetni amit nem is értek, sőt még a lányomnak is mondja és mutatja hogy így kell, persze rászólok, de hiába kérem hogy ilyet ne tegyen. Nem is értem. Szerencsére ritkán találkoznak.

Viszont rácsapni nem szabad, azaz agresszióval felelni az agresszív kirohanásaira, mert csak annál inkább fogja csinálni, és persze ezt látja majd. Én csak akkor csapok a kezére, ha veszélyes dologra készül, de azt is előtte megkérem hogy ne tegye.

2011. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a jó ötletet!
2011. jan. 31. 15:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen dobálós esetben megdobáltam őt 3 pici plüss hógolyóval, két pici plüss labdával, ami lepattant róla, azt visszadobtam még egyszer, persze ő is dobált folyamatosan. Majd 'lenyomtam' egy párnával a mellkasánál és addig pusziltam vállától körbe a fején a másik válláig, amíg már csak visított a nevetéstől. Hamar megtanulta, hogy ha tesztoszteron túltengése van és velem akar bunyózni, akkor így kezdeményezhet játékot, nem azzal, ha éles, kemény dolgokat vág hozzám. 🤷‍♀️😁
2020. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!