Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák Ti le vagytok épülve?

Kismamák Ti le vagytok épülve?

Figyelt kérdés
Testileg,szellemileg.Volt ilyen kérdés ma.
2011. jan. 29. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én nagyon úgy éreztem magam, most hét hónapos a kisfiam, egy hónapja úgy döntöttem hogy ebből elég, mert különben megbolondulok! Elmentem fodrászhoz, vettem egy két új ruhát, mivel a régi terhes ruháimban jártam, amik lógtak rajtam, aztán most egy hete beültünk egy barátnőmmel inni egy koktélt.stb. és nagyon jót tett. A párom sokat segített, mert elmondtam neki mi a problémám, hogy nem érzem magam nőnek meg ilyesmi és még ő mondta hogy menjek el egy kicsit, ő vigyáz a picikére és mindent megcsinál.
2011. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem így, 6 hónapos a fiam, de mikor vége lett a gyermekágyas napoknak, hajat festettem, körmöt, stb. Ruhákat vettem párat de nem sokat, mert abban bízom hamar leadom ami rajtam maradt, mindennap tornázom, havonta 1-szer elmegyünk beülni valahova a barátnőkkel, hetente 1-szer pedig átmegyünk egymáshoz, ketten vagyunk anyukák, visszük a babákat is. Próbálok mindig csinosan öltözni, és nekem mindig is hobbim volt a fodrászkodás, körömdekorálás, szóval ez sem okoz gondot ha épp alszik a babám és kész vagyok a teendőimmel vagy férjem játszik a babával.

Szellemileg sem érzem gáznak, naponta beszélünk barátnőkkel, szüleimmel, férjemmel is beszélgetünk, mindig megya tv alapzajnak, Híradótól kezdve sorozatokig minden, szóval képben vagyok a nagyvilággal is, nincs ezzel gond. Hiszen hogy csak rajtam múlik hogy hogyan élem meg a kisbabás éveket.

2011. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Testileg igen, nagyon megviselt.

Szellemileg egyáltalán nem. Az életem csak abban változott a fiam megszületése óta, hogy ritkábban találkozunk személyesen a barátnőimmel, de ugyan úgy eljárok kozmetikushoz stb. De mivel a legtöbb közeli barátnőm legalább 40km-re van tőlem, ahogy a munkatársaim is, így nem megoldható azért, hogy naponta összefussunk. De olyan hét még nem múlt el, hogy ne barátnőztem volna.

Naponta hallgatok híreket, társalgok embrekkel és nem csak a gyerekekről, a párommal is van más közös témánk is.

2011. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze,sőt mostanában még rosszabb mert már annyira várom a tavaszt,nagyon lehangol a tél!Egy hete elkezdtem tornázni ami már igazán rámfért,így most kicsit jobb a közérzetem.Fáradékonyabb vagyok a kelleténél,elkezdtem vitamint szedni hátha jobb lesz.A fiam jó alvó,de én elég nehezen tudok elaludni sajnos,állandóan kattog az agyam.
2011. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszi,köszi,köszi,köszi..Végre az én kérdésem.nekem már nem kell kiírnom.Kivagyoooooook!!!Egy álom baba az én pincuri kicsi fiam.Bár szerintem jönni fog a fogacskája,mert napok óta nyűgös.Nem jut időm semmire.Hajat kéne festeni)ami ráadásul hullik mint a záporeső)napok óta nem alszom rendesen,a lelkemben kavarognak az érzelmek,minden apró-cseprő dolgon bőgnék.Én nem vágyom kozmetikushoz,nem vágyom műkörömre.Kéne pár új gönc ez igaz,de az is mellékes.Csak úgy szunyálnék egy jót,és álmodnék valami szépet.barátnőzni barátnőzök ugyan nem megyünk el sehová,hanem ő jön hozzánk és akkor igyekszünk mindent megbeszélni.

Tudom azt is,hogy ha majd a gyerek megnő visszasírjuk ezt az időszakot.De igen is kell a pihi,nem szabad beszűkülni.Fogyni is kéne,mert már Én nem bírom elviselni a pocimon maradt kilókat.de még ehhez is lusta vagyok.

Egy szó mint száz Le vagyok kicsit pukkanva!

De bízom benne,hogy magamra találok.

Egy tuti,úgy intézem,hogy a babócám ebből a lehető legkevesebbet érzékelje.

2011. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagyok:) Csak fölvettem a lassú kényelmes életvitelt itthon,nem kell buszra rohanni dolgozni menni,a főnök nem ugráltat,nem vagyok stresszes és el kell hogy mondjam nagyon jól érzem magam itthon. A magam tempójában alakíthatom a napomat,élvezem a gyereknevelést is. Bár kettővel már biztosan nem lesz ennyire egyszerű:)
2011. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért testileg nem vagyok a régi,csúnya a hasam nagyon:S De most várjuk a kistesót,majd utána foglalkozom vele...
2011. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Eljárok fodrászhoz,kozmetikushoz ugyan ugy,mint régen.Vettem egy pár jobb cuccot,de szeretnék fogyni,így nem akartam többet.Én leépülésnek azt látom ahogy meghíztam szülés után.Mikor megszültem egy deka felesleg nem volt rajtam,most pedig plussz 15.Foghatom a szoptatásra 22hónapos,még mindig szopik,de az életmód változásra is és a hormonokra.Mindegy ez a felesleg legtöbbje a hasamon van és nagyon zavar.Főleg mikor megkérdezik,jön e a kistesó.Én ettől érzem magam lepukkantnak.(mindig soványka voltam)Áprilisba megy bölcsibe a kislányom,első utam a tornaterem lesz.
2011. jan. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a bezártságot viselem a legrosszabbul.Persze naponta megyünk sétálni a 4 hónapos lányommal, de nekem ez nem elég.A barátnőmmel is találkozom ilyenkor, főleg séta közben.Egyszer voltam azóta fodrásznál, és nagyon jót tett lelkileg.Amikor a férjem hazajön, sokszor rábízom a picit, és elmegyek vásárolni, mert a becsavarodás határán állok.Napközben max. fél órát alszik egyszerre, ez kb. arra elég, hogy elmosogassak, vagy gyereksírás nélkül egyem meg az ebédemet.De aludni azt nem tudok, pedig nagyon szeretnék.Rengeteget foglalkozom vele, gyakorlatilag egész nap, ezért kb. este 9-kor alszom.A férjemmel nem voltunk sehol kettesben, sajnos nincs kire rábíznom a kicsit, és még szoptatom, így nincs meg nélkülem.Marad a 4 fal.Persze így is nagyon boldog vagyok, és az életemnél is jobban szeretem a kislányomat! Nem panaszkodom, mert az éjszakákat végigalussza 6 hetes kora óta.Én meg fogyok mint a gép.18 kilót szedtem fel terhesség alatt, és ebből van rajtam 4 kg. Már a régi nadrágjaimat hordom.Egy kicsit lenyúz a gyerkőc, de megéri!
2011. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon leépültem minden téren.7 hónapos a lányom és már kevesebb kiló vagyok ,mint terhesség előtt,de totál tönkrement a testem,szellemileg tropa vagyok.Egész nap egyedül vagyok(férjem reggel 8 este 8-ig dolgozik)Nincs kivel beszélgetnem.Olyan helyen lakunk ,ahol csak öregek laknak.Nem tudok elmenni sem fodrászhoz,sem kozmetikába,mert nincs aki vigyázzon a gyerekre.Nagyszülők még fiatalok és dolgoznak.Ez a téli időszak meg még rosszabb:(De a legszörnyűbb az egészben,hogy a férjemnek ha mondom,azt mondja,hogy agyamra ment az itthonlét és nem lehet velem egy levegőt szívni.És hisztis vagyok.Meghogy én akartam gyerket!!!Na tessék ,itt van és örüljek...Imádom a babám ,mert egy csoda,de várom,hogy ovis legyen és mehessek dolgozni.
2011. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!