Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló kismamák hogy...

Egyedülálló kismamák hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Hogy bírjátok egyedül a mindennapokat?

Van segitségetek?

Miért és mióta vagytok egyedül?


2010. nov. 6. 08:24
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsi,nem kismamát akartam irni,hanem egyedülálló Anyukát!

Az Apa jár látogatni a babát/gyereket?

Én együdül vagyok a kisfiammal első perctől és mostanában panaszkodnak nekem az Anyukák,h milyen rossz,h a párjuk napi 8-10 órát dolgozik és ők egyedül vannak napközben a babával! Engem ez néha kiakaszt,mert ők azok akik nem tudják mi az együllét,mivel csak nappal vannak maguk és az ilyenek panaszkodnak! Nekik sztem gőzük nincs az együllétről,h mi az amikor mindenben magadra vagy utalva,mindent egyewdül csinálsz...stb!

Nem akarok vitát szítani,ugyhogy kérlek titeket,h csak azok válaszoljanak akik érdemben tudnak hozzászolni a témához!

Köszönöm!

2010. nov. 6. 08:29
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Ők nehezebben viselik az egyedüllétet mert az érem mindkét oldalát ismerik.Azt is amikor velük van a férj meg azt is amikor nincs.Amit nem ismersz az nem is hiányozhat.
2010. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is egyedül nevelem a kislányomat. 5 hetes terhes voltam, amikor meghalt a párom autóbalesetben, azóta vagyok egyedül. Állandó segítségem nincs, de az anyósom rendszeresen jön hozzánk, de ő se a közelben lakik.

10 hónapos a kislányom, már megszoktam az egyedüllétet. Esténként vagyok néha szomorú, mert minden este a gép előtt ülök vagy tévét nézek, jó lenne, ha nem így lenne.

Én is gyakran felhúzom magam az olyan megjegyzéseken, hogy "a párom sokat dolgozik, olyan, mintha egyedül nevelném". Kedvem lenne odaírni, hogy fogalmuk sincs, milyen egyedül nevelni egy gyereket. Hogy csinálnak meg egy nagybevásárlást egy csecsemővel, amikor az a dilemma, hogy a babakocsit vagy a bevásárló kocsit kelljen tolni, vagy kenguruval, de úgy nem lehet behajolni a bevásárlókocsiba, meg kell kérni valakit, hogy segítsen kipakolni a kasszánál. Vagy hogy hazaérve többször kell fordulni a szatyrokkal, közben cipelve a gyereket is. El nem tudják képzelni, hogy milyen _mindent_ egyedül csinálni, vinni a gyereket a hivatalokba, fogorvoshoz, és mindent egy óra alatt elintézni, mert ugye alvás, etetés. Fogalmuk sincs milyen, amikor nincs kit hazavárni, mindig egyedül aludni az ágyban. Milyen egész nap senkivel se beszélgetni, nincs kivel megvitatni a kétségeket, vagy csak hallani a párom megnyugtató hangját. És hogy semmi szabadidő nincsen, nincsen szoláriumba járás, csak úgy vásárolgatni egyet, soha nincs senki, aki leváltson. És nem utolsósorban az anyagiak... nehéz egyedül.

2010. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utólsó válaszoló!

Sajnálom ami veletek történt! Ezt borzasztó lehet feldolgozni,h meghalt a párod!

Én 6hetes terhes koromtól vagyok egyedül,és baromi nehéz!

De egyszer talán csak könnyebb/jobb lesz nekünk is!

2010. nov. 6. 10:12
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, hogy egyedül vagy, de csak azért mert neked nincs párod, attól még lehet nekem rossz, ha sokáig dolgozik az enyém. Az hogy kinek rosszabb, hát nem tudom, de nehogy már ne lehessen panaszkodni kicsit, mert van akinek rosszabb.

A saját problémáját mindenki maga éli meg, és ezért nem lehet elítélni senkit, mert az ő életében éppen mást jelent a rossz, mint a tiedben.

2010. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak anyukám segít egy kicsit, de rettentően nehéz. Ahogy megtudta a babám apja, hogy gyerekünk lesz, eltűnt. Soha nem találkoztunk azóta. Se gyerektartás, se gyed nekem, mert nem dolgoztam előtte. Nemsokára 1 éves lesz, egyszer sem láttam, semmiben sem segít. Se egy ölelés esténként senkitől, se meghittség, rettentően nehéz, anyagilag pedig nem tudom mi lesz, nem akarok elmenni dolgozni, a babám ráadásul tartósan beteg.
2010. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Én is sajnálom hogy egyedül vagy(tok).

Nem nagyon tehettek róla hogy így alakult az életetek,de az egyik válaszolónak igaza volt mikor azt írta hogy mivel ismerjük az érem mindkét oldalát,nekünk akiknek sokat dolgozik a párja folyamatosan és napi szinten érezzük hogy mi is hiányzik és látjuk hogy milyen is lehetne akár együtt.

Persze annak sem könnyű aki teljesen egyedül va ez nem is kérdés de ez az oldal sem egyszerű!!!

2010. nov. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen,én elhiszem,h nemn egyszerü annak sem minden akinek estig dolgozik a párja,de azt nem nevezzük egyedülállónak!

Annak nem egyedül kell élni a gyerekkel a mindennapjait,nem egyedül kell nevelni a babát,nem egyedül kell feküdni és kellni sem!

Szóval a két dolgot össze hasonlitani közel sem lehet!

Én aláirom azt is,h mindenkinek a saját problémája a legnehezebb,legrosszabb,de az egyedülállóságot csak az tudja milyen aki tapőasztalja napi szinten!

Ezért is irtam a vita elkerülése érdekében,h aki érdemben,tehát aki valóban egyedülálló a gyerekkel azok válaszát várom!

2010. nov. 6. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!