Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmagyarázná nekem valaki?

Elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. kérdésre adott egyik válsszban azt írják, hogy munkanélküliségből menekülve vállaltak még egy 4.! gyereket. Oké megszületik, és GYED után mi lesz? Miért éri meg ? Főállású anyaként gondolom azért nem kap olyan sokat, vagy mégis?
2011. jan. 29. 11:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

ha beteg addig, amíg meg nem gyógyul

koraszülött esetén 3 éves koráig

maximum 10 éves korig, de ha meggyógyul illetve átlép a gyerek egy korhatárt, akkor már nem jár

2011. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok hozzászólónak van igaza! Itt nálunk van egy család, 10 gyerekük van! A gyerekek szerte széjjel, azt sem tudják hol vannak! Ingyen ruhák zsákszámra, rekesszámra kapják a gyümölcsöt, ingyen étel mindnek, amelyik óvodába, iskolába jár, ingyen tankönyv, babakocsi, játékok, havonta a nagy élelmiszercsomagok, szoc. támogatások, lakást is ingyen kaptak az önkormányzattól! Tehát a nőnek sem főzni, sem semmit nem kell, mert minden megvan! És nem csinál semmit, de tényleg semmit, csak ül, nézi a tévét, a gyerekei meg csinálnak, amit akarnak, a nagyobbak szokták ellátni a kisebbeket, a legnagyobb 13 éves, számoljátok ki, minden évben egy gyerek, van ikerpár is.

Én diplomás vagyok, munka mellett tanultam, fizettem a tandíjat, és azét tanultam, hogy normális állásom legyen, rendesen adóztam, fizettem mindent, most nincs semmink, a szüleimnél építettünk át egy melléképületet, hogy legyen hol laknunk, de még mindig nincs kész...5 hós a fiam és alig jövünk ki a pénzünkből!

Ez itt a legalapvetőbb gond ebben az országban, hogy nincs motiváció arra, hogy normális tagja legyél a társadalomnak, mert akkor még téged húznak le! Éppen fordítva kéne: aki normálisan dolgozik, adózik azt kéne "nyomni" és ezzel motiválni a többieket.

Mielőtt leszavaztok azért gondoljatok bele, hogy az országban ingyenes az oktatás, rászorulóknak ingyenes a könyv, ingyen étkezés...akkor mi is tartja vissza őket attól, hogy normálisan éljenek..., az, hogy akkor nem tartja el őket az állam, vagyis mi! Ameddig ez nem változik, addig fognak így szaporodni és bekebelezni minket egy szép napon a kisebbség! 2050-re minden második gyerek cigány lesz...ha most kinyírják az időseket, magatehetetleneket, akkor mi lesz velünk és a gyerekünkkel...!

2011. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nem olvastam el csak mig a cigány megjegyzés volt .. igen a kérdezővel maximálisan egyet értek viszont nem kéne ezt a dolgot is a cigányokra vonatkoztatni mert vannak még kivételek akik nem igy élnek..én egy éves jogi asszisztens anyuka vagyok a párom kamionozik évek óta szóval nem vagyunk millások de van miből élnünk 2 hónapja terhes lettem nem mertem bevállalni féltem ..pedig elhihetitek hogy zokogva vittek a műtőbe..

szóval ezzel csak annyit mondok hogy nem ellen általánosítani mert ez a hozzám hasonlónak nagyon tud fájni hogy a sok tanulást killódást semmibe veszik ..

2011. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 12.35-össel, ebben az országban alapvető ilyen problémák vannak, a gyerek nevelése sok esetben már nem az "élet értelme", hanem puszta pénzkérdés, megélhetés, ilyen családokban csak lelkileg sérült, deviáns családmodellt tanuló gyerekek nevelkednek, és mivel ezt látják ezt viszik majd tovább. És igenis jellemző egy népcsoportra nálunk az országban, csak ne a közszolgálati tv. híradóit kell nézni, hanem kicsit a neten barangolni, és máris meg lehet nézni, hogy ez a kisebbség már 2 millió fő! -és el kell őket tartani, mert haszontalanok.
2011. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 12:35

nincs igazad sajnos :( pár hete láttam egy műsort ahol 2015re ítélték, hogy a magyarok fele kisebbségi lesz.

2050re réges rég mi leszünk a kisebbség!!! :(

2011. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!