Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmagyarázná nekem valaki?

Elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. kérdésre adott egyik válsszban azt írják, hogy munkanélküliségből menekülve vállaltak még egy 4.! gyereket. Oké megszületik, és GYED után mi lesz? Miért éri meg ? Főállású anyaként gondolom azért nem kap olyan sokat, vagy mégis?
2011. jan. 29. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ezt én sem értem, mert szerintem a 4. gyerekre jár egy plusz családi pótlék és kész.nem is értem, hogyan lehet így gyereket nevelni anyagilag, de nem normális, hogy inkább szül, mert nincs munkájuk.

a férjemnek is van munkája, nekem is van, elég jó így a gyedem, de még így sem állunk hú de jól anyagilag.

2011. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ja, gondolom az önkormányzattól biztosan kapnak rengeteg szociális segítséget, kajacsomag, plusz pénzecske, ruhacsomagok esetleg adományokból, ingyen ovi, egyéb támogatások.
2011. jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
első vagyok. azért hiába kap 100ezret, ha közben ott a 4 gyerek és még a szülők. mi az egy szem gyerekünket és magunkat is alig tudjuk fenntartani ennek az összegnek a 2,5x-eséből. igaz, van lakáshitelünk, autóhitelünk, rezsi, és dohányzunk is. mégis nehéz. még csak 10 hónapos lesz a gyermekünk, de már rengeteg pénzbe kerül. a ruhácskák, amiket sorra nő ki, hiába kaptunk néhányat használtan, akkor is venni kell. és rengeteget eszik is (szerencsére mindent jó étvággyal), és hogy megfelelő minőségű élelmiszert kapjon, ahhoz is válogatni kell a boltban. én még most sem értem. ilyen igénytelenek emberek, hogy 100 rugóból megélnek 6-an?? mit esznek, mit húznak magukra?
2011. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
és egyáltalán hol élnek? mert ha nincs hitele, honnan a fenéből van háza, lakása?
2011. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó de számolj már, 4 gyerek, oké 100 ezer forint havonta, de arra van 6 ember.

Mígha inimálbérért de dolgozik valaki, akkor a 140 ezer van 3 emberre. Nagy különbség.

Ez egy hülyeség, hogy a pénzért vállal bárki is gyereket.

Afrikai nőkkel készítettek riportot, célkitűzésük a 6 gyerek. És nem ad nekik a magyar, de szerintem még az afrikai sem családi pótlékot.

Oké vannak problémák a cigányokkal, de a magyarokkal is, ha minden lehetőség ellenére, ennyire jutnak, hogy ostobaságokat szajkóznak, mindenféle háttérismeret nélkül.


Ja és a kérdésre válaszolva, mert lehet munkanélküli az anya és vállalt negyedik gyereket (ha GYED-et kap, akkor volt munkája)és kihasználja a két évet, tanulásra, továbbképzésre, munkakeresésre. Vagy abban reménykedik két év múlva csak beindul a gazdaság és lesz munka.Ennyiből nehéz megérteni valakinek a motivációját.

Persze az is lehet szimplán szaporodik, mert nem érdekli miből neveli fel a gyerekét. Nem kell ehhez cigánynak lenni sőt szegénynek sem, hogy valaki ne tőrődjön a gyerekkel. És tisztességes embert lehet nevelni szerény körülmények között is, akár havi pár százezer forintból is. Pont cigányok közül lehetne példát hozni, milyen háttérből hova lehet jutni (például a sokat emlegetett Daróczi Dávid, Mága Zoltán, Caramel vagy kicsoda, Rigó Jancsi)és a névtelenek, akikről nem ír a média és nem is sejtjük, hogy cigánysorról a nyomorból jöttek és vitték sokra.

2011. jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes ez ám, én mostanában sokszor találkozom nem romákkal is akikről azt hinné az ember hogy felelősebben gondolkoznak ennél, de mégse. Anyukának nincs végzettsége, sok itthon töltött év után nem is fülik a foga a munkához, és inkább bevállalnak még egy gyereket. Az első kettő is kora baba volt, a mostani is az lesz valószínű, de anyuka szerint nem is baj legalább rá is jár majd az emelt családi. Lesz 3 gyerekük amiből mindháromra emelt családi jár a középső betegsége miatt (amivel már sehova se kell járni és kinőtte de azért hivatalosan betegnek számít) emelt gyest kap.

Amúgy a főállású anyaság amit írtok ugyanakkora összeg mint a gyes és a legkisebb gyerek 8 éves koráig vehető igénybe.

Tehát az se egy olyan őrült összeg.

2011. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valami biztosan sántít, mert nincs emelt GYES, ugyaz jár, ami a gyerek 3 éves koráig. Emelt családi van, de az csak a beteg gyerek után jár, nem az összes után. Illetve korababákra, csak 3 éves korukig jár az emelt családi.

valamit csalnak ők a papírokkal, fizetnek egy orvosnak, hogy adjon papírt, legegyszerűbb asztmára, de azért mert egy gyerek beteg, nem jár emelt a többire, illetve koraszülésért is (1500 gramm alatti súlynál) jár de 3 évig max.

2011. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon sok pénzt kapnak. mi el se tudjuk képzelni mennyit :S


oké, hogy havi 100 a családi és a gyes de ott van az önkormányzati támogatása, apukának munkanélküli, ingyen kaja a gyerekeknek, használt ruhák a máltaitól, stb, stb.

meg merem kockáztatni, hogy havi 300at is kézhez kapnak!

(persze nem tudom de ezt gondolom)

2011. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem emelt gyes hanem emelt családi és gyes jár a beteg kislányra nem csak 3 éves koráig hanem tovább. Szívbetegsége volt születéskor de megműtötték és semmi baja már.

Nem azt mondtam hogy a többi gyerekre jár emelt családi (egy beteg gyerek miatt) hanem mindegyikre saját jogán.

2011. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
tartósan beteg gyerek után 10 éves koráig van gyes.
2011. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!