Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5honapos a babam,elegge...

5honapos a babam,elegge siros,ideges. Mindenkinel ilyen a baba, vagy ez utal valami gyenge idegzetre?

Figyelt kérdés
5honapos a babam,elegge siros,ideges.csak az olemben meg a cicin van el.ha leteszem a jatszoszonyegre es nem tudja levenni a jatekot akkor mindjart ordit,ha hasra fordul azert ordit,ha ullokebe teszem ordit ha lekapcsolom,ha bebikocsiba teszem az nem tetszik neki,ha ruhat cserelunk ordit stb...persze nem allandoan sir,mert azert el van iutt ottcsak neha szeretnek egypar percet magamnak(mondjuk eveskor)de hat sokaig nem koti le magat a jatekkal.ugy figyelem nincs sok kitartas benne.mindjart ordit es idegeskedik.ez valhat valamire a jovoben?mondjuk gyengebb idegzet?
2009. febr. 6. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :-( A 4,5 hós kislányom SZÓRÓL SZÓRA ilyen. Azt hittem csak annak lesz "ideges" babája, aki türelmetlenül bánik vele, dehát én sem voltam még vele soha türelmetlen és mégis ilyen. Remélem ahogy növöget és le tudja magát foglalni javul majd a helyzet. Legalábbis a tapasztaltabbak ezzel vígasztalnak.
2009. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaaj orulok,hogy irtal;))megnyugtattal egy picit.hat nagyon remelem,hogy ki novi.
2009. febr. 6. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ugyanilyen volt a kisfiam.

Most már 10 hónapos és sokat javult a helyzet.

Sokat játszik magába ,persze olyan is van,hogy ott kell ülni mellette,különben jön utánam.

Lehet,hogy kicsit türelmetlenebb lesz majd felnőttként és mindent azonnal akar,de sokat segíthetsz neki,azzal,hogyha látja a körülötte levő emberek nyugalmát. Még pici,ezért lehet formálni.

Én is ezzel próbálkozom.

2009. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszike.egyetertek
2009. febr. 6. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én drága kisfiam is ugyanilyen.

Bár ő mostanában már néha elvan a játékai nézegetésével, fogdosásával is, de pl. ha nem tud átfordulni a hasára, ordít, ha unatkozik, ordít. A koponya+hasi UH-n voltunk a kórházban, azt is végig ordította. Múltkor a védőnőre lett pipa, mert az egyik kezét fel akarta emelni, és nem tetszett neki. Ordított. Úgy, hogy ilyenkor tiszta vörös lesz a feje. Vannak ilyen érzékeny lelkű babák. Mások vagyunk, mi felnőttek is.

A lényeg, hogy nem vagy egyedül! ;)

2009. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az lemaradt, hogy ő is 5 hónapos.
2009. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hahaha a te babad is jo pofa.koszike.
2009. febr. 6. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló, 4,5 hós. Szerintem vannak babák, akiknek jobban szükségük van a közelségünkre, szeretetigényesebbek. ha megkapják, így fejlődik ki a világba vetett bizalmuk, ezért törekszem gyakran simogatni, beszélek hozzá...stb, mert ez a legfontosabb! Majd csak változik idővel! Persze próbálom egyedül hagyni is a játékokkal, hogy önállóbb legyen, de nem hagyom sokáig sírni. A legmegpróbáltatóbb nekem az elalvás.
2009. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az elalvassal nincs problema(eddig)egyetertek,en is megadom minden idomet neki ,en is azt akarom,hogy magabiztos emberke legyen belole;))csak remelem jovoben tobb turelme lessz mindenre.koszike a valaszt
2009. febr. 6. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!