Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszer laktatóbb, mint a tej?

A tápszer laktatóbb, mint a tej?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
persze
2011. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Biztosan. Nézd meg a kalóriaértéket is 100 ml-re levetítve. A tápszeré több.
2011. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért ez nem ilyen egyszerű. Az anyatejben teljesen természetes anyagok vannak, amelyeket a baba nagyon könnyedén meg tud emészteni. Nagyjából 1,5 óra alatt. A tápszerrel próbálják imitálni, de még mindig nem tökéletes. A tápszert megemészteni emiatt sokkal tovább tart a babának, ezért később lesz megint éhes. Kb 3 óra múlva. De nem biztos, hogy jobban is fog tőle fejlődni. Az igazán dundi kisbabák mind anyatejesek.

Az anyatej összetétele egyébként még mindig rejtély a kutatók számára. Hogy melyik kisbabának mennyi kell, az sok mindentől függ. Pl az én fiam 50 ml körül szopott, amikor a tápszertáblázatok szerint már 150-et kellett volna ennie, mégis szépen fejlődött.

2011. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej nagyon könnyen emészthető, egy óra alatt kiürül a gyomorból, és szinte nincs salakanyaga. A tápszer ellenben lassabban és nehezebben emészthető, jobban leterheli a gyomrot, a bélrendszert, a veséket. (A veséknél a terhelés sokszoros!)
2011. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, amit leírtál az igaz, hogy az anyatej sokkal táplálóbb, mint a tápszer, de a kedves kérdező a bolti tejre /tehéntejre gondolt szerintem.

Igen a tápszer sokkal laktatóbb, mint a tej.

2011. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazad lehet...
2011. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. én is bolti tejre gondoltam, nem anyatejre.
2011. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!