Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol méritek 1 éves gyermeketek...

Hol méritek 1 éves gyermeketeknek a lázát, a popsijában vagy a hónaljában?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy a popsijában 37,4-et mérek (a 0,5 levonása után ennyi) és a hónaljában pedig 36,8-at. Lehet ennyi eltérés a kettő között és melyik akkor a tényleges hője?
2011. jan. 27. 20:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor, ha a popsijában mért érték a pontosabb, már 2 hónapja hőemelkedése van. Ezt már mondtam a gyerekorvosunknak, de nem foglalkozott vele.

2011. jan. 27. 22:21
 12/14 anonim ***** válasza:
Mi is popsiban mérünk, szerintem is az az etalon. Ha az orvos nem foglalkozott a hőemelkedéssel, te se foglalkozz vele, nálunk ugyanez volt a helyzet, hosszú ideig hőemelkedés, kivizsgálás, de semmit nem találtak, véreredmény jó, minden rendben van. Lehet, hogy magasabb alapból a hője. Én egyébként azóta nem mérem, mióta próbáltak megnyugtatni, nem zaklatom szegényt minden nap azzal, hogy a popsijába dugdosom a hőmérőt.
2011. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális dolog,hogy a popsijában mérve magasabb testhőt mutat a lázmérő.Hiszen ott teljesen körbe van zárva,nincs levegő,ami akár csak egy cseppet is hűtené a lázmérőt,mint a hónaljban.Hogy mi lehet a pontos magyarázat az állandó hőemelkedésre arra ötletem sincs.
2011. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
mi fülhőmérőt használunk, nincs szívem a fenekébe dugni :(
2011. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!