Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szörnyen taknyos a kislányom....

Szörnyen taknyos a kislányom. Mi segít rajta?

Figyelt kérdés

orrspray-t, orrszívó porszívót használom. a spray-re az van írva, hogy 3-6x egy nap. Ha többször kell szívni az orrát, akkor a 6 fölött spray nélkül szívjam? vagy inkább használjam többször?


illóoljat párologtatok, sűrűn szopizik. Mit lehet még tenni érte? 37 köröli hőket mértem eddig.


most 6,5 hós


2011. jan. 27. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
mindenesetre vidd el dokihoz.mi is most voltunk,patikai kevert orrcseppet kaptunk,meg köptetőt..sztem jobb ha doki látja,ha már nagyon taknyos.
2011. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Cseppents anyatejet az orrába. Csodákra képes, régi módszer. Lehúzza a gyulladást és feoldja a váladékot.
2011. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi!

telefonon beszéltünk, azt mondta, hogy inkább ne vigyem ki, amíg nincs nagyobb baj. (a saját doki szabin van, a helyettessel beszéltem). amíg nincs láza, én is a házi praktikák mellett vagyok.

2011. jan. 27. 16:29
 4/8 A kérdező kommentje:
orrszívás előtt cseppentsek tejet? vagy utána, hogy megnyugtassa a tortúra után?
2011. jan. 27. 16:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az anyatej semmit nem segített soha...


Szóval orrpray-t csak annyit használj amennyi rajta van, ha tele szívd le neki akár spray nélkül is.

37 fok nem láz, arra semmi képpen se adj neki semmit, lázcsillapítás csak 38,5 felett kell, de akkor érdemes orvoshoz is menni.

ha nem köhög akkor köptetöt se adj neki, de ha elkezd köhögni is egyböl dokihoz.


párologtass de ne tegyél bele semmit, ilyenkor az illatok még rosszabbak lehetnek, akár a feje is megfájdulhat töle. tegyél vizes törölközöt a radiátorra. vagy ha van hideg párologtatod azt használd.


itass vele minél több folyadékot. ilyenkor nem biztos hogy annyira éhes, de egy sima kamilla tea cukor nélkül csodákra képes. ja és c-vitamin van kimondottan amit baba is szedhet, ilyenkor érdemes pár napig adni.

2011. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is csinaltuk ezt az anyatejes cseppentest - itt olvastam rola - es segitett. Orrszivas utan cseppentettem.
2011. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 16.29-es vagyok. Előbb cseppents anyatejet és utána szívd ki. Feloldja a váladékot. Nekünk mindig nagyon gyorsan segített és az éjszakákat is könnyebben aludta végig. És biztosan nem tesz kárt, mint a túlzásba vitt orrcsepp.
2011. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm! akkor tejjel cseppentek.

igen, a párologtatásra én is gondoltam, kimostam 1 adag ruhát, a szobánkba teregetm. köszi!

2011. jan. 27. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!