Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki gyógytornászhoz hordja a...

Aki gyógytornászhoz hordja a babáját, annak mit mondtak, mik lehetnek a gyanús jelek, ha nem csinálja a baba időben a mozgásokat?

Figyelt kérdés
Vagy mi számít elmaradásnak?Vagy lehet olyan hogy lusta a gyermek,azért nem forog,nem mászik,nem kúszik?Minden érdekelne,amit ők mondanak,javasolnak.Meddig tudnak ők fejleszteni?Testvérem babája 8 hós,és a kezét használja,ha odaadunk neki játékot,csak nem forog,nem mozog,csak ül,ha felültetik,de eldől,és nem bír visszaülni.Köszönöm a segítséget.
2011. jan. 27. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

8 hósan ha ezeket nem tudja, akkor 2-3 hónapot minimum le van maradva, és ki tudja, mikorra hozza be. Minél később jut szaksegítséghez, annál lassabban hozza be.


A gond ráadásul nem csak a mozgáfelődés, hanem az agyi kapcsolatok kialakulásában elszenvedett elmaradás is, ami a mozgásfejlődéshez kapcsolódik.


Nem értem, hol van ilyenkor a védőnő, a gyerekorvos. Ha a gyerek 6 hós korára nem forog, akkor nem lusta, hanem annak OKA VAN. Pl hipotónia vagy szüléskor elszenvedett oxigénhiány...


Dévényes gyógytornászt javasolok, de azonnal. Legjobb lenne rögtön. És ne ültessék azt a gyereket, amíg magától fel nem ül!

2011. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne megmutatni neurologusnak, ilyenkor már legalább forognia kellene.Mi kezdetektől gyógytornára járunk mert kislányom elég súlyos izom hypotoniával született,kicsit elvan maradva így is,de 8 hónaposan már simán fordult,forogva közlekedett és 9 hósan kúszott.Szóval szerintem mutassa meg testvéred a dokinak.
2011. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

az én babám 6hónapos,3 hónapos volt mikor háziorvosunk elküldött a koraszülött neurológiára mivel nem emelte a fejét ,nekem azt mondták azért lehet ez a kis izom gyemgeség mert,zöld volt a mgzatvizem és ezért volt egy kis oxigénhiány ,nem kell megilyedni hordom 2 hetente de kúszik forog jobbra balra hason fekve szépen tartja a fejét próbál felülni amit ti otthon tudtok tenni az hogy napi 5ször tornáztatjátok pl.ülésbehúzás ,balláb fogása és oldalra fordítás aztán jobb ,ezt úgyanígy kézzel terpeszülés,terpeszülésbe úgy hogy leülsz vele és elé teszel egy játékot amiétr ő fog hajolni és ezzel erősödik a gerince reméelm tudtam segíteni ha tudok még kérdezz bátran akár priviben is :)szép napot

2011. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az első válaszolóval, mindenképpen keressenek fel egy Dévényes gyógytornászt tesódék. Lehetőleg minél előbb, akár magánzóhoz is elmehettek, mert úgy hallottam, a tb-s módon sokat kell várni.

2011. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!