Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Teljesen kiakaszt 17...

SOS! Teljesen kiakaszt 17 hónaposom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sarokülő garnitúránk van itthon és nincs teljesen a falhoz tolva. (nem is lehetne, nem férne be) A kisfiam naponta többször is felmászik rá, de nem ül rajta, hanem feláll és ugrál. Már volt, hogy leesett róla, de így sem akarja megérteni, hogy nem szabad. Lemászni letud, de nem szoktam inkább felengedni, mert nem szépen mászik rajta, hanem kapkod, ugrál, elesik. Ma kiakasztott, 1 percre néztem félre és felugrott, sőt a háttámlán akart átugrani, majdnem fejre esett. Nagyon megijedtem, komoly baja lehet ha onnan átesik.

Bocsi ha hosszúra sikerült, de kérlek mondjátok meg, hogyan szoktassam le erről, ill. rá arra hogy csak szépen üljön rajta. Egész nap ezzel telik, nem merek arrébb menni mellőle mert félek baja lesz.


2011. jan. 26. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Menjen büntibe, ha nem hallgat rád. Én lányomnak is volt mindenre felmászós időszaka (pl a székről felmászott az asztalra és ott ugrált-majdnem megállt a szívem), mindig rászóltam, leszedtem, mondtam nem szabad. Megint csinálta, megint leszedtem, hangosabban mondtam, hogy nem szabad. Próbáltam elterelni a figyelmét, megint felment, megint leszedtem.... stb stb.

Végül azt találtam ki, hogy ilyenkor bevágom a járókába büntiből (amúgy nem használtuk semmire, csak játéktárolásra). Minden egyes felmászás után ment a járókába pár percre. Mivel utált ott lenni, ez igazi bünti volt neki.

Pár hét alatt leszokott a mászásról, most már nem mászik sehova, a kanapén sem ugrál, fel sem áll rajta, tudja, hogy nem lehet.

Ha jön hozzánk vendéggyerek, annak sem engedem, hogy ugráljon a kanapén, mert akkor az én lányom is egyből ugrálni akar.

Nálunk a kanapé mellett van egy marha nagy akvárium, szuper lenne, ha beleesnének :S

Találj ki valami büntetést, a büntisarok sok gyereknek be szokott jönni.

Legyél következetes, ha százszor felmászik, százszor szedd le, és magyarázd el neki.

Előbb-utóbb sikerrel jársz, ez már csak a baba vérmérsékletétől függ, hogy mikor.

Sok sikert.

2011. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát járókánk már sajnos nincs, de majd valamit kitalálok. Köszi a tanácsot.
2011. jan. 26. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor küldd ki a szobából. Találj ki egy büntisarkot.

De ne a vécét találd ki, mert aztán ez gond lehet majd a szobatisztaságnál, vagy a fürdőszobát, mert akkor majd nem akar fürdeni menni.

Pl küldd ki az előszobába, álljon ott, amíg nem szólsz neki, hogy visszajöhet. Olyasmi helyre küldd, amihez nem kapcsol semmit.

2011. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
dehát még nem marad ott ahova küldöm... jó, mondjuk kiteszem az előszobába, de utána ahogy jövök vissza jön ő is velem. :(
2011. jan. 26. 13:21
 5/10 A kérdező kommentje:
az etetőszékbe jó lenne beleültetni, de akkor meg félek az evést utálja meg
2011. jan. 26. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, erre én is kiváncsi lennék! Nálunk is felmászik, de hál' Isennek csak akkor kezd el rohangálni, ha odanézek. Provokál, mert szerinte ez olyan vicces.
2011. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A büntetést még ilyenkor nem értik, két éves kor alatt felesleges is ilyennel bajlódni. Nálunk ugyanez volt a helyzet a sarokgarnitúrával, mi úgy oldottuk meg, hogy akárhányszor csinálta, megakadályoztam, hogy felálljon, visszaültettem, és mondtam, hogy nem szabad, nem szabad, kb 1000-szer. Most is próbálgatja még a felállást, de ha rászólok, hogy nem szabad, akkor már ül is le.... nagyon sok türelem és ismétlés kell hozzá, de sikeres a dolog. Ugyanígy csináltuk a gázkonvektorral is, arra a "meleg" volt a vezényszó :)

A fiam most 16 hónapos.

2011. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát akkor engem utálni fogtok. A lányom ugyanezt csinálta.


Egy ideig magyaráztam neki, büntetni próbáltam, majd elegem lett.


HA ugrált és leesett ugrált leesett oda se figyeltem, csináltam a dolgom. Tudtam, hogy baj lehet, de van mikor már nagyon szakad a cérna. Rájött, hogy nincs közönség akinek lehet mókázni és már nem csinálja.


Ha viszont túl nagy a csend, vagy nagy a sírás akkor ránéztem de úgy, hogy ne lássa meg :) Sosem volt semmi baja. Volt, hogy építőzött vagy mesekönyvet nézegetett.


19 hónapos miniszörnyeteg anyukája

2011. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz.Az én kisfiam a radiátorra mászott fel mindig.Amig levettem, meg rászóltam csinálta, hiába leesett, akkor is felmászott.

Amint nem foglalkoztam vele, még ha leesett akkor sem (csak sunyiba néztem meg nincs-e nagy baj), 3nap után nem mászott fel.

2011. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

GYermeke válogatja. Az én fiam szerintem igenis érti a büntit. Ha hiszitek, ha nem, most 16 hónapos, de már hónapok óta működik a következő: pl hiszti, rászólok, semmi. Megmondom neki, hogy menjen a szobájába, ott hisztizhet és ha befejezte, kijöhet. Tényleg bemegy és kijön, ha abbahagyta, de hisztizve nem jött ki még - talán ha egyszer. Elején 2-3szor vissza kellett tenni a szobába és rámordulni, de megértette. Mondjuk ez az utolsó eszköz.

A sarokülőn való felállás nálunk rászólások után "száműzetéssel" jár. Ha megint felállsz, le foglak tenni és nem jöhetsz fel. feláll, leteszem és nem engedem visszajönni, amíg meg nem igéri, hogy nem fog felállni. Ha megint feláll, ugyanez. Nem mondom, hogy már sosem áll fel a kanapén, de ahogy rászólok, rögtön tudja mizu és le is ül. Ugrálni hála égnek nem szokott rajta (még).


Kitartás!

2011. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!