Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babának mit lehet...

6 hós babának mit lehet paradicsomból készíteni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 14:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem , hogy anyaként, miért ilyen kioktatóak egyesek. Most pl. a negyedik válaszolóra gondolok, lehurrogja az első válaszolót, pedig az elsőnek szerintem is igaza van. Vannak 4 hónapos kortól áfonyás, málnás és epres bébiételek, akkor szerinted egy 4 hónapos babának ezek mind adhatóak, én úgy tudom ezek a gyümölcsök mind 1 éves kor fölött bevezethetőek. Az hogy vannak iylen bébiételek annak köszönhető, hogy a gyártási technológia során kivonják az apró magvakat és csak a gyümölcshús marad meg vagyis így nem tud allergizálni. Többféle táblázatot néztem, de 8 hónapos kortól hamarabb nem ajánlják, de van ahol 1 évest írnak.
2011. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok a paradicsomra gondoltam az utolsó mondatomban.
2011. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A házilag eltett paradicsomlében (amiből én például csináltam a paradicsomos burgonyát) sincs sem mag, sem héja a paradicsomnak, ennél jobban egy bébiételgyártó sem tudja kivonni az allergén dolgot a paradicsomból.

És egyáltalán nem voltam kioktató, mindössze a figyelmébe ajánlottam, hogy ilyet is lehet kapni.

Egy szóval nem írtam hogy rendes paradicsomból főzzön a kérdező, sőt, pont azt írtam, hogy abból ne, mivel amit lehet most kapni, az vegyszeres, kényszerérett paradicsom.


Ha az általunk termesztett, vegyszermentes paradicsomból készített tartósítószermentes házi paradicsomlénél mondasz egészségesebbet, vagy kevésbé allergént, akkor megeszem a kalapom.

2011. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a házi készítésű paradicsom dolog miatt gondoltam a "kioktató" jelzőt, hanem amit zárójelben írtál. Sok anyuka látja a bébiételek összetevőit és otthon elkezdi elkészíteni, de senkitől nem kérdez semmit, úgy gondolja , ha a 4 hónapos bébiételben benne van pl. a paradicsom, akkor ő is adhat 4 hónaposan. Egy szóval tényleg nem bántásnak szántam.
2011. jan. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
64%

Pedig adhat paradicsomot 4 hónapos kortól.Hiszen megfőzi,átpaszírozza,ízesíti.

Sajnos Magyarországon valamiért divat lett,hogy 1 éves korig ne adjunk a gyereknek semmit.Más országokban ez nincs így.És marhára kiszúrunk a gyerekeinkkel,mert későn ismernek meg mindent és egyre több az allergiás.

2011. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!