Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjátok a levest a...

Hogyan adjátok a levest a babátoknak?

Figyelt kérdés
Olvasom itt, hogy 1-1,5 éves baba levest eszik. De hogy? Az én lányom 14 hós, próbálgat kanállal enni, de a főzelék nagy része még mindig a száján kívül landol. Vagy olyan sűrűre főzitek a levest, mint a főzeléket? Vagy az én babám nem elég ügyes?
2011. jan. 23. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy adom a kisfiamnak a levest,hogy kicsit sűrűbbre merem és így nem nagyon megy ki neki a tányérból!

Jó sok zöldséget, húsit teszek neki bele!

2011. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát az én lánykám a darabosat nem nagyon eszi még...
2011. jan. 23. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Az én lányom már 7-8 hónaposan "kezdett" kanállal enni. Igaz,ekkor még csak az ment a szájába,amit én tettem a másik kanállal bele. Most 14 hónapos,és szépen eszik kanállal mindent. Igaz,hogy most is elég sok étel landol az asztalon. Ami bevált,hogy nem a szokásos tányérból eszik,hanem egy mélyebb kistálkából.
2011. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Hááát mostmár én is úgy emlékszem, hogy 1 évesen szépen evett kanállal.

De jobban belegondolva, olyan 18-20 hónapos korától eszik egyedül és igenis még a mai napig vannak balesetek. Valaki ezt beismeri, valaki nem.

Én előre hajoltatom az etetőszékbe, a tányérja fölé, így nem lesz a ruhája olyan.

2 éves kisfiú

2011. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor csinálok gazdag zöldséglevest, húslevest, ragulevest, újévkor pl. lencsegulyást (volt benne lencse, krumpli, répa, petrezselyem, zeller, füstölt főtt tarja, és galuska) - szóval mindig van benne anyag bőven. Én az egészet kevés lével össze szoktam turmixolni (fogzás idején csak így fogadta el), illetve mostanában csak villával kicsit összetöröm, szintén csak kevés levet rakok hozzá. Ez tulajdonképpen kitesz egy főétkezést neki, az ilyen levesek után nem kell másodikat adni.
2011. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21.32 vagyok. Ja, és mi két kanállal eszünk. Ő etet engem az ő kezében lévő kanállal, én meg az én kezemben lévővel etetem őt. :) Magának egyszerűen nem hajlandó adagolni a kaját, pedig már szeretném, ha elkezdené végre (16 hónapos lesz).
2011. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma én írtam, hogy babám levest eszik :)

úgy szoktam neki kiszedni, hogy pici lé legyen és sok sűreje :) persze, van, hogy a lé kifolyik a száján de ritkán. na meg inkább a zöldségeket, galuskát, májgombócot kapja meg a levesből... :)

2011. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám pohárból issza a leves levét (húsleves, brokkolileves,stb.), a zöldséget kézzel vagy kisvillával. Néha a levet is próbáljuk kanalazni, de általában lefolyik az állán. Még gyakorolgatunk. 1 éves.
2011. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 11 hónapos kisfiam is imádja a leveseket. És nagyon ügyesen eszi. Persze nehéz volt megtalálni a megfelelő kanalat, mert szerintem attól is függ.
2011. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én minden leveshez extra krumplit készítek és kicsit megpürésítem, ugyanis egyfolytában fogzunk, 14 hónapos és 16 foga van. a krumplival tömörebb és nem oylan intenzív a kaja íze, nekünk ez vált be. Kislányomnak esze ágában sincs egyedül enni, még járni sem tud, nem hogy enni.
2011. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!