Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a fiam. Hagyjam...

2 hetes a fiam. Hagyjam átaludni az éjszakát vagy tartsam be a 3 óránkénti etetést? Ti szigorúan ragaszkodtatok a 3 óránkénti etetéshez vagy igény szerint szoptattátok babátokat?

Figyelt kérdés
Ha hagyom aludni és nem 3 óránként etetem nem fog fogyásnak indulni?
2011. jan. 23. 01:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nehogy felkeltsd! :-) Ha éhes, úgyis felébred. A fiam 2 hetes korában még 2szer kelt éjjel, 5 hetes korától pedig aludt reggel 6-7ig. Most már reggel 8-9ig alszik, és napközben eszi meg az adagját :-) Ő két hetes korában 550-690 ml között elvett naponta.
2011. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

tegnapi 7.54-es vagyok. én nappal keltettem, a lányom 2900 grammal született. egyébként is azt tanácsolták, hogy egyhuzamban 3 óránál többet ne engedjem aludni, így tulajdonképpen egy kiszámítható napirend alakult ki, mert 1 hós korára már magától ébredt. úgy emlékszem, hogy átlagban 80-90 grammokat evett a lányom, így a 60-100 közötti szopi szerintem is teljesen jó.

fogyni biztos nem fog, hiszen ha nem beteg, és a súlyához képest megeszi amit minimum kell, akkor gyarapodni fog. egyébként az első hónapokban 500-600 gramm az, amit gyarapodnia kell egy babának.

amit meg "kell" ennie minimum, azt az alábbiak szerint kell kiszámolni:

súly (kg-ban)X 120-szal. ez a napi adag. majd ezt kell osztani az evések számával. tulajdonképpen a szorzó az 120-180 között van, ezért nálunk a védőnő 150-nel szorzott.

tehát 2,8 kgX150= 420 gramm, ezt elosztod az étkezések számával.

ahogy nő a baba, azaz gyarapszik, úgy az újabban mért súllyal kell számolni.

megjegyzem, aki igény szerint szoptat, az nyilván ezzel nem igen foglalkozik, de úgy látom, hogy te is inkább mérsz és számolsz. én is ezt csináltam úgy 2 hónapos koráig.

szóval ne aggódj, minden rendben nálatok, csak szopizzon az az kicsike, te pedig pihenj, amikor csak tudsz!!!!

2011. jan. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!