Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmosod a banan hejat mielott...

Megmosod a banan hejat mielott meghamozod a babadnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 20:46
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Leirtam az okat de nem vitatkozom veled, ne kerdezd MIERT!
2011. jan. 22. 21:08
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam megmosni.De nekem ezekről az a véleményem hogy nem is szabad átesni a ló tulsó oldalára.

A nagynéném is mindent nyolcor megmosott, a gyerekszoba közelébe sem lehetett menni, amig nem mosakodtunk meg, ha tehette volna a lakásba kerülő levegőt is 100x megszürte volna, a játszótérre nem vitte le mert ur isten menyi ott a baci.Na ezzel anyit ért el, hogy csóri gyereknek úgy legyengült az immunrendszere hogy amikor oviba került, az első héten beteg lett és többet volt otthon betegen mint oviba.

2011. jan. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kerdezo es 21:02! Vicces, h egyikotoknek se tunik fel, hogy igazandibol nem egymassal kene veszekedni.

Ket (2!!) 20:49-es valasz erkezett. Az kerdezo "gyogyszeres" megjegyzese erre a valaszra iranyult:


"persze hogy meg, ilyen hülye kérdést. nem bírod betartani a csap alá vagy mi?



Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:49"


Szoval szerintem kerjetek egymastol bocsanatot.


A kerdesedre valaszolva nem mosom meg en sem. Nem a hejat adom oda, es a tulzott higenia csak legyengiti az immunrendszert.

2011. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
60%
azok, akik nem szokták megmosni, ugyan egyszer SZAGOLJÁK már meg milyen vegyszerszagúak ezek a műbanánok!!! Igaz, hogy lehúzod a héját, de ha nem mosod meg, a vegyszeres kezeddel fogod meg azt amit eszik a gyerek??? Egészségetekre. :S ugyanígy a citrusfélék is agyonvegyszerezett szarok, mielőtt meghámozom azt is lemosom vízzel...
2011. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Nem mosom meg,igazság szerint eszembe sem jutott sosem. De az almát és társait,aminek a héját is meg szokás enni mindég megmosom.
2011. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A banán héját én sem mosom meg :)
2011. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Én meg szoktam mosni. Sok ember kezén megy keresztül, mire hozzánk elér.

Illetve én lecsippentem a tetejét mindig, mert úgy tudom, hogy odafecskendezik be a tömény tartósítószert. De ettől nem vagyok "szuperbura" anyuka, nem csutakolom körömkefével a almát stb. :) Csak leírtam, hogy én miért teszem.

2011. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Azert mondjak, hogy meg kell mosni a narancs, banan es deligyumolcsok hejat mert a szallitas elott bekenik valami vegyszerrel, hogy ne romoljanak/rohadjanak meg a szallitas es tarolas soran. Ez a vegyszer vedi oket attol, hogy bizonyos erjeszto bakteriumok megtamadjak a gyumolcsoket es meg mielott megvesszuk vagy a polcra kerulnek megromoljanak. Ezt a vegyszert kell rolluk lemosni hamozas elott, hogy a kez ne legyen olyan es ne fogjuk meg vele azt amit megeszik a gyerkoc.


Szoval a kerdesre is felelve es sem viszem tulzasba ennek ellenere es volt olyan is, hogy megvettem a zoldsegestol a banant, meghamoztam es odaadtam a babamnak mielott hazaertunk volna. Nem szoktam en sem megmosni.

2011. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Vegyszer igen. De pl. a hamburger, ami tele van műanyaggal? Nem kell megmosni, mégis sokkalta egészségtelenebb, mint a nem megmosott déli gyümölcs hámozás után.

a 12 év alatt sem elrohadó hamburger és sültkrumpli, sőt a gyorsétkezdéken élő emberek halálukban még a kukacoknak sem kellettek!!!! Nem hinném, hogy a vegyszeres héjú déli gyümölcsöktől kéne ennyire tartani. Túl sok minden másban sokkal több rohadást gátló vegyszer van!

2011. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Én is alaposan megmosom a gyümölcsöket még héjas állapotban. A kislányom szeret velük játszani, ismerkedik velük, és semmiképp nem adnék a kezébe a polcról levett dzsuvás gyümölcsöt.

Ha már itt tartunk, engem személy szerint akár a csokispapír is irritál. Természetesen azt nem mosom meg, de például egy túró rudis papíron, olyan fura hűtő, vagy nem tudom milyen szagot érzek. Szóval én még tudnám egyes anyukák idegeit tovább húzni, de ezek tényleg olyan apróságok, hogy nevetségesek, de ilyen alapon, tényleg mindent moshatnánk, hisz ki tudja, hány kézen ment át, milyen emberek fogdosták össze.

Szóval én mindkét tábort erősítem, mert valóban mosom a gyümölcs héját, de értem én, hogy ilyen alapon egész nap, mindent súrolhatnánk.

2011. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!