Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erdemes 3 es fel honapos...

Erdemes 3 es fel honapos kortol "kostoltatni" gyumolcsleveket?

Figyelt kérdés
Tudom az sem szabaly,hogy 3 honapos kortol kell adni,az sem,hogy nem,de nekem annyi "okos" tanacsadom van...Tejem van eleg,es en ugy gondoltam,hogy 5 honapos koraig kizarolag szoptatni szeretnem,aztan majd johet a kostoltatas,de nem tudom jol teszem-e,illetve az eszem azt diktalja,hogy igen,csak a sok okoskodas elbizonytalanit.Ti hogyan csinaltatok?
2011. jan. 22. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is 3 és fél hónapos, habár nem anyatejes hanem tápszeres. Tegnap kóstoltattam vele egy kis reszelt almát. Hát nem mondom hogy oda van érte :) 1 kiskanállal próbáltam, de csak a levét és nem tetszett még neki. De megpróbálom ma is, és ha ugyanez lesz akkor még nem erőltetem. Majd várok még 1 hetet és újra megpróbálom.
2011. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha a babád szopizik, elég neki a tej, szépen hízik, nő, teljesen fölösleges bekeverni neki a gyümölcslevekkel, hiszen csak foglalnák a helyet a tejcsi elől és a szervezete sem kész rá igazán. Én csak 6 hónaposan kezdtem kóstoltatni és semmi hátrányát nem láttam a lányomnál. Hallgass a szívedre és a józan észre és ne az okoskodókra! A babádnak még jó sokáig nincs szüksége semmire az anyatejen kívül és legalább 1 éves koráig annak kell maradnia a legfőbb tápláléknak...
2011. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 4 hónapos, és mondta a védőnőnk, hogy bírjak még ki 2 hónapot a hozzátáplálással, mert az anyatej bőven fedezi az összes szükségletét.Ez így is van, mert boldog, kiegyensúlyozott baba, és szépen hízik, fejlődik.A sógornőm a levesből kiszedett főtt répát és krumplipürét kóstoltatott a 2 hónapos gyerekével.Azt hittem , elájulok.De neki nyilván az a célja, hogy minél előbb elválassza a babát.A csecsemők emésztőrendszere fél éves korukig kizárólag az anyatej vagy tápszer megemésztésére képes.Nincsenek enzimjei olyan arányban, hogy a sok felesleges dolgot megemésszék.A túl korai hozzátáplálás elhízáshoz és allergiákhoz vezethet.És ezt nem én találtam ki, ez tény.És a sógornőm fia sokszor 4 napig nem kakil.Szegény! A belé tömött sok kajától.
2011. jan. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2011. jan. 22. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Telesen igazuk van az elöttem hozzászólóknak.

Az én kisfiam 2 és félhónapos. Csak anyatejet kap.

Mikor Anyósom és Anyám kitalálta tea kell neki, akkor azt mondtam, NEM. 6 hónapos koráig ha a jó Isten megsegít, csak anyatejet kap. Pontosan az allergia és miegyebek kizárása miatt (is). Én is úgy érzem, ez neki a legjobb és megteszek mindent a magam józan paraszti gondolkodásom szerint. Gyümölcslevekkel meg úgy vagyok, hogy ismertem egy kisfiút akinek kiporladt a szájából a foga, mert az anyjának nem volt józan paraszti esze és nyomta szegény kicsibe a gyümölcsleveket. 3 évesen protkója volt a gyereknek!!!! Nagy az Isten állatkertje, a gyártók meg el akarják adni a vackaikat.

2011. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az en kis 3 eves unokatesomnak sincs mar egy foga sem felul,mert szegenyt ugy szoptatta az anyja,hogy rozsamezzel bekente a cicijet minden szopi alkalmaval,mondvan,hogy "csak ugy fogadja el a cicit" sot a csuszlit is bekentek neki,majd mikor mar nagyobb lett,o maga martogatta a rozsamezbe a cumijat...most meg szenveg szegeny fogak nelkul :(.En is ugy dontottem,hogy legalabb 5 honapos koraig kizarolag szoptatom a kisfiamat,meg raer enni-inni vackokat eleget.

Koszonom a valaszaitokat!

2011. jan. 22. 14:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van a te Picidért te vagy felelős. Azt tedd, amit a szíved diktál. Nyilvánvalóan csak jót diktál. :o)
2011. jan. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!