Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legtöbbször hason alvó babának...

Legtöbbször hason alvó babának tényleg hosszúkássá deformálódik a feje egy idő után?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre, pedig a 3 nagyobb csakis hason tudott aludni. Mindháromnak nagyon szép, formás a feje.
2011. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csecsemő korom óta csakis hason tudok aludni, de szép, szimmetrikus fejem volt a képeken, és lett felnőtt koromban is.
2011. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ismerősőm gyereke mindíg jobboldalra fordulva (úgy fordította az anyja) aludt. Lett is egy nagy belapulás azon az oldalon a koponyáján. 2,5 éves,de még mindíg látszik.
2011. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam kizárólag hason aludt, de egyiknek sem változott semmit a fejformája. Szépek. Az igaz, hogy egyikük mikor pár hónapos volt, mindig ugyanabba az irányba fordította a fejét, neki akkor ott hamarabb kikopott a babahaja, mint a másik oldalon.
2011. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha forgatja a fejét nem lesz baj. Sógornőm csak hanyatt fektette, és még ki is támasztotta kétoldalt a gyerek fejét. Hát ne tudjátok meg, milyen lapos lett szegény gyerek feje. 3 hónapos volt, mikor kiderült, hogy a tarkójánál egy csont nyom valami ideget, és emiatt már nem mozgatta megfelelően a bal karját és lábát. Mindenféle vizsgálat után jöttek rá a dokik, hogy mi a baj, és közölték sógornőmmel, hogy csak hason, vagy oldalt kitámasztva fekhet a gyerek, hogy a feje visszaformálódjon. Többször szóltam neki, hogy nem kéne kitámasztani a fejét, de közölte, nincs gyerekem, nem tudhatom. Na erről ennyit.

32 hkm

2011. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mai napig javarészt hason alszik kisfiam, újszülött korától. 16 hónapos lesz, és mindenki mondja, milyen szép formás feje van. :) Nem csak egy oldalra hajtotta a fejét, hanem össze-vissza, ez tény.

Szóval én határozottan cáfolom ezt az állítást.


Ellenben unokatesóm kislányának iszonyat lapos feje volt, mert mindig hanyatt aludt a kiscsaj.

2011. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!