Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha egy baba nem mászik,...

Baj ha egy baba nem mászik, ha nem mindjárt megy?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm kétségbe van esve, mert azt hallotta ha egy baba nem mászik az nem lesz okos.Van ebben valami igazság?Mert én azt gondolom a mászásnak ehhez nincs sok köze, próbálom szegényt nyugtatni.
2011. jan. 20. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam nem nagyon mászott! 6hónaposan állt fel először 9hónaposan elindult,a mászás szinte kimaradt neki,és mégis nagyon okos!
2011. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Az agy fejlődésére van hatással a mászás, mivel összehangolt mozgást igényel. Iskolában jelentkezhet gond. Barátnőm fia nem mászott és most tanulási nehézségei vannak, gyógytornára kell járnia. De még logopédushoz is, szóval azért náluk talán más gond is lehet. De nem mászott a kisfiú, ez biztos és a gyógytornán is másztatták többek között.
2011. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Keresztfiam nem mászott, csak másfél éves kora után, viszont 10 hónaposan jobbra-balra szaladgált.

Mára 6. osztályos, kitűnő tanuló...

2011. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Én úgy tudom az a fontos hogy kússzon vagy másszon. Az a lényeg hogy valamelyiket csinálja. Az én kisfiam csak mászott, a kúszás kimaradt.


22 hós fiú anyukája.

2011. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Úgy emlékszem (elég régen tanultam), hogy a dyslexia hozható összefüggésbe vele. Ha nem mászik a baba, kimarad egy fejlődési szakasz az életéből, ez (is) lehet oka a dyslexiának. De természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden gyerek dyslexiás lesz, aki nem mászott babakorában, csak kimutatták, hogy a dyslexiás gyerekek zöme nem mászott. Bővebben olvashatsz a témáról Ugo Pirro: A fiam nem tud olvasni című könyvében.
2011. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

hagyjuk már.. kitűnő tanuló.. persze... linkeld be a bizonyítványának a képét...


igen baj, ha nem kúszik-mászik, mert tanulási nehézségei lesznek. Az a baba amelyik nem kúszik-mászik felállás-járás előtt, nem fejlődik megfelelően.

2011. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A 12 éves keresztlányomnál is kimaradt a mászás. nem tudom linkelni :), nem is fontos, hogy elhidd, azért leírom: tavaly Kaposváron ő nyerte a nemzetközi szavalóversenyt, előtte megyei matematikaversenyt nyert. Iskola szinten legjobb úszó és futó, a zongora tanárnője szerint ebben sokkal gyorsabban halad kortársainál. Amit pedagógusként megfigyeltem nála: igaz, hogy kitűnő tanuló, de nem olvas jól.:(
2011. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én sem kúsztam-másztam, sőt még ülni sem akartam. Aztán hirtelen, egyik pillanatról a másikra, felálltam, és jártam. Mindenki csodálkozott, a mai napig nem tudják, hogy csináltam. Mondd meg a barátnődnek, hogy megnyugodhat. :) Én vagyok az élő példa rá, hogy semmi gond nem lesz. Általánosban végig kitűnő voltam (a legszebben olvasók közé tartoztam), most pedig a város legjobb gimijébe tanulok (szintén jó eredményekkel), és egyetemre készülök. Csak annyiban vagyok más, hogy a tanulásban a mai napig szeretem kihagyni számomra "fölösleges" köröket. :) 18/L
2011. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj az én kisfiam is előbb ment és utána kezdett el mászni! Már engem is riogattak hogy tanulási nehézségei lesznek stb. de aztán egyszer csak elkezdett!

7,5 hónaposan állt fel, 10 hónaposan már egyedül ment és 11 hónaposan kezdett el mászni!

2011. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A 20:58-as vagyok. Ha még más "különcsége" is lenne a babának pl.: nem akar délután aludni, akkor az nem gond. Én sem akartam, és édesanyámnak mondta az akkori orvosunk, hogy nem kell erőltetni, a gyerekek tudatosan érzik, hogy mire van szükségük. Nekem nem volt igényem a délutáni alvásra. Persze az éjszakákat végigaludtam. Azóta sincs semmi bajom. :)
2011. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!