Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babahordozáshoz bármilyen...

Babahordozáshoz bármilyen kendő jó ami méretileg jó, vagy nem? Mert egy honlapon láttam rendelhető hordozókendőt és nagyon drága,17 ezertől vannak.

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én amikor anno kerestem,teszveszen volt már 100ft-tól! De és meitai-t vettem 5000ért (újat).Az jobban tetszett!
2011. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Babahordozáshoz az olyan kendő a jó, aminek kereszsávoly- gyémántsávoly, jacquard- vagy atlasz-szövése van. A 17 ezer nem is olyan sok érte (az enyém majdnem kétszer ennyibe van: Ellevill Zara), egy babakocsiért gondolkodás nélkül kiadnál ennyit, és még olcsónak is tartanád. Pedig ebbe is a gyermekedet teszed. :-)


Akkor tudod meg, hogy mitől más egy hatezres Nandu, egy 17 ezres Hoppendiz meg egy 30 ezres Didymos, amikor felkötöd magadra. Olyan ez, mint hogy a Trabant is elgurul és elvisz, ahová akarod, no de egy Merciben azért van légkondi is, meg nem ráz. (A Nandus anyukák meg ne értődjenek ám! :) Ár-érték aránybanjó a Nandu is.)


Tapasztalat: [link]

2011. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és Kismamát meg Bóbitát ne vegyél, azok nem hogy kényelmetlenek és nehezen köthetők, hanem a nem megfelelő szövésük miatt veszélyesek is. Volt már, amelyik elrepedt a baba feneke alatt.
2011. jan. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jó bármilyen!! Sőt, nagyon veszélyes olyanban hordozni a babát, amiről nem tudod, hogy egyáltalán jó-e erre a célra. Ezek speciálisan szövött kendők, épp azért, hogy nehogy véletlen szétrepedjen a baba popója alatt. Illetve nagy részük rugalmas is.
2011. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami kimondottan baba hordozókendő az igen. Akármi más? Félő, hogy szétmegy, kiesik belőle a pici.

Nézz szét akár vaterán, vagy bármi ilyen oldalon is.

Liliputi kendőiről én még csak jót hallottam. Kezdőknek, főleg ha apuci is magára akarja kötni a kicsit a rugalmasat (6.900-9.900Ft) tudom ajánlani. De figyelj, mert korhoz/súlyhoz van kötve, hogy melyikben meddig szabad hordozni. Ha a rugalmas már nem jó, akkor a mei-tai (11.990Ft), erről is jókat hallottam eddig. [link]

2011. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16:39-es vagyok.

Teljesen egészséges a babáknak, tartja rendesen a hátát, sőt az un. békapóz is megvan a lábuknak, ami nagyon fontos. Lelkileg is jó a babának, érzi az anyuka, apuka szívdobogását, test melegét.

Márkák: azt kell eldönteni rugalmas vagy szövött kendőt szeretnél. A rugalmasat valamivel egyszerűbb megkötni, mint a szövöttet, mert azt nem kell utólag igazgatni. A rugalmas kendő viszont csak 7-8 kg-ig ajánlott. A szövött kendőket lehet használni 15 kg-ig is.

Van még a Mei tai. Azt nem kell kötözni. Sokkal egyszerűbb felkötni benne a babát, mint a kendőbe, de azt csak 3 hónapos kortól lehet használni.

Márkák:

Rugalmasból én a Liliputit ismerem. Más márkát rugalmasból nem nagyon tudok.

Szövött kendő: na ebből van ezer meg egy márka. Ezekről a kendőkről tudni kell, hogy nagyon drágák. Olyan 20-30 ezer forint körüliek. Van Lana, Didymos, Nandu (talán ez a legolcsóbb).Ezek a nagyobb márkák (tudtommal). Keresőbe beírod és ott van mérettáblázat is hozzájuk.

Mei-tai: Gremese - Ő saját maga gyártja és az ára is elfogadható.

[link] de van ugye Liliputis is, hajtka, tündérputtony.

Meg még vannak a karikás hordozókendők, csatos hordozók (Beco).

2011. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!