Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöldbabfözeléket hogyan kell...

Zöldbabfözeléket hogyan kell csinálni? 1 évesnek. Bár magunknak sem tudom, mert még nem csináltam. Valami jo receptek, valami könnyü

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Megfőzöd jó puhára a zöldbabot, készítesz egy kis rántást, felöntöd a bab kihűlt főzőlevével, hagyod hogy egy kicsit összerotyogjon, beleteszed a babot, még egyszer felforralod s kész. (Én egy kis hagymát is teszek a rántásba, a forró olajon megfuttatom a hagymát s azután teszem rá a lisztet.)

Jó étvágyat!

2011. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én így csinálom: zöldbabot felteszem vegetás vízben főzni. Ha megpuhult, akkor tejfölt, lisztet, pici pirospaprikát és zúzott fokhagymát kikeverek, és ezzel behabarom a főzeléket.

Van, aki fokhagymás rántással csinálja, és utána felönti tejjel. Nekem a habarással valahogy selymesebb lesz az egész.

2011. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A rántásba természetesen teszek egy kis piros paprikát. Sózni csak a bab főzőlevét sózom, esetleg utánasózok, ha nem elég.

2011. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
simán vizbe felteszem a babot?ugy nem lehet hogy vöröshagymát olajon és rá a babot?vagycsak simán vizbe a babot felteszem,fokhagyma és rá a habarás?
2011. jan. 20. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Első

Én simán sós vízben főzöm, leszűröm, rántás és ahogy leírtam. Habarással soha nem csináltam.

2011. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En forditva szoktam. Olajat hevitek, bele az aprora vagott voroshagymat, azt megdinsztelem, bele a zoldbabot, radobok pirospaprikat, majd felontom vizzel. Puhara fozom, majd tejfolos-lisztes habarast keszitek, es azt hozzaontom, vegul meg igy 4-5 percet forr es kesz.
2011. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt én is elkészítem.
2011. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sajnos nem tudom de sok szerencsét
2011. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!