Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós korban van dackorszak?...

11 hós korban van dackorszak? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az eddig édes aranyos alszik eszik játszik kisfiam (nem is tudom mi a jó szó rá) elromlott:).

Nah viccen kívül.

Ez borzasztó, ordít ha öltözünk, ordít ha aludni kell, ordít, toporzékol ha rászólok, vagy elhozom olyan helyről ahová nem mehet (lépcső, kandalló). Ordít ha nem kapja meg ami neki kell (távirányító, telefon, laptop, vagy a tesó játékai).

Az egész napunk a hisztérikázásból áll ki.

Lesz ez jobb valamikor? Ez borzasztó! Totál kikészülök tőle!


2011. jan. 20. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem fogalmam sincs mitől van,de 11 hós.lányom dettó ugyan ez!

Lehet ez most ilyen korszak?

2011. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

áh szerintem csak most jön rá, hogy hisztivel el tud érni dolgokat, próbálja érvényesíteni az akaratát.


enyém javában dackorszakban, már szinte ki se merek menni az utcára mert földrevágós hisztit rendez le ha valamit nem kap meg :S komolyan be fogja törni a fejét!

gendolom ebből rájöttél, hogy lesz ez még rosszabb is ;)

2011. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, az első dackorszak 1 éves kor körül van. de ez még bőven nem tudatos. az majd 2 éves kor köröl jön.

a hisztinek nem szabad engedni. minél kevesebb dolgot tiltasz, annál jobb, de azt mindig, és következetesen. akkor megtanulja, hogy bizonyos dolgok akkor is tilosak ha hisztizik, és leszokik róla. minél értelmesebb lesz, annál jobban lehet majd vele alkudozni. egyelőre marad a figyelemleterelés, ha lehet. ha nem kaphat távirányítót, kapjon helyette valami "nagyon érdekeset", amit szeretni szokott és szabad. stb. sztem ilyenkor nem jó még sírni hagyni, mert ez csak sima frusztráció. és ha eltereled a figyelmét, nem fog egész nap olyanokon vergődni, amit nem szabad, meganulja, ha ezt nem lehet, akkor lehet helyette amazt. ez nehezebb, mint hisztizni hagyni, de hosszú távon sztem kifizetődőbb. legalábbis én így csináltam, és az enyém nagyon hamar megtanulta, mi az amit valóban nem szabad, pl. konnektor, forró sütő és társai.

2 éves kislány édesanyja

2011. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából csak azokat a dolgokat tiltom, amik veszélyesek a testi épségére (kandalló, sütő, lépcső, icipici részeket tartalmazó játékok). Telefont, távirányítót azóta mióta már 2-öt összetört.

Próbálom én elterelni a figyelmét, nah de közben másik gyerek, főzés, mosás, takarítás stb. Nem úgy van mint az elsővel volt, hogy csak ő van. Vele hamar átestünk ezen, 1-2 hét alatt. De ez úgy néz ki a kicsi nem akarja megérteni, hogy van amit nem szabad. Nekem meg egyre kevesebb a türelmem:S

Remélem hamar vége lesz, aztán ha nagyobb akkor majd jön az alku:D

Kitartást nektek is:)

2011. jan. 20. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam két hete múlott 1 éves. Kb. három hete kezdődött nálunk ez a sírás, hisztizés. Sír, ahogy a torkán kifér, ha babakocsiba ültetem, ha autósülésbe ültetem, néha az etetőszékbe ültetéskor is és úgy megfeszíti magát, hogy nem is tudom beültetni. Néha el tudom terelni a figyelmét, de ha belelovallja magát, akkor nem tudom beültetni. Sír, ha öltözködünk, ha tisztába teszem, ha nem engedek neki valamit, ha elhozom valahonnan. Egyszóval mindenért úgy tud sírni, hogy nem vesz levegőt. Pár napja betegek vagyunk sajnos, nem tudok gyógyszert adni neki, nem fogadja el, nem tudok az orrába fújni, nem tudom kiszívni az orrát, nem tudom megtörölni az orrát, csak nagy nehézségek árán és nagy sírások közepette. Úgyhogy játszunk egymás idegeivel. Remélem hamarosan véget ér ez az időszak. Sajnálom nagyon, amikor ennyire sír, remélem hamarosan véget ér ez az időszak.
2011. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!