Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél milyen mértékű a hiszti,...

Kinél milyen mértékű a hiszti, a dackorszak 2-3 éves korban és hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk akkor ölt elviselhetetlen méreteket, amikor a gyerek beteg. Ranschburg könyvében azt olvastam, hogy amíg magában vagy valamiben nem akar kárt tenni, hagyni kell, tombolja ki magát, aztán megmondani neki, hogy ez mennyire csúnya dolog. Nem tudom, én nem bírom végignézni mikor éjjel letépi magáról a pelenkát és pucéron a szőnyegre fekszik. Múlt éjjel lefogtuk, felöltöztettük, közben üvöltöttháromszor felébresztette a kicsit. Nem tudom, mi baja lehetett a ruháival. Talán melege volt? MIndenesetre mikor elkezdte ezt követően a cumisüvegből kilocsolni a vizet, mert az nem finom, elszakadt nálam a cérna. De csak rákiabáltam. Később ölbe vettem, mikor már lehetett, és ültünk úgy egy darabig, mikor megnyugodott, az apja húzott rá mégegy pizsamát, mert betakarózni akkor sem volt hajlandó, zsákról hallani sem akart, pedig minden éjjel abban alszik. Reggel felkelt, és mintha semmi sem történt volna. Hát, így kezeljük, türelemmel, összefogva a férjemmel, ha én elvesztem a türelmem, ő szó nélkül jön, és folytatja, ha őt borítja ki a gyerek, én váltom fel. Mert ugyebár a hiszti legrosszabb reakciója ha kiborul a szülő. Ez nekem is nagy gondom egyébként. Ugye, elmúlik?
2009. ápr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha igy kezeled elmullik.Nálunk az ovi hozta ki.Elöször megijedtem,mert egy angyalka amugy,hálisten most is.De már 6 éves.Én is megbeszélem vele mindig,azt mondogattam csak a lányok hisztiznek,mert a szomszédcsaj kibirhatatlan volt.Hisztizve kétr valamit,meg sem halottam.Mig elhangzott a varázsszo,szépen hiszti nélkül.Mindene megvan,most mégis anyal.Van egy lányom is,akit ugyancsak nem kényeztettünk el,de ö viszont akaratos.Olyan mint én.Reméllem övele is megfogom tudni beszélni.Egyelöre még csak nyafizik,de hamar abbahadja,ha szolok,hogy nem.Ő most 1 éves.Neki már azt mondom,csak a buta babák viselkednek igy és te okos vagy,nem szabad,és ö az okos fejére mutat meg magára.Én megcsikizem és minden rendben van."nem szeretem a hisztit".
2009. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!