Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejet hogyan kell/érdemes...

Tejet hogyan kell/érdemes elkezdeni bevezetni? Milyet? Mennyit?

Figyelt kérdés
Tápszer helyett este, reggel? Ugyanannyit kellene előbb-utóbb meginnia mint a tápszerből? Most végigaludja az éjszakát. A tejtől sem éhezik meg éjszaka?
2011. jan. 16. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehéntejet az első születésnapig nem javasolt adni, és utána is csak fokozatosan érdemes bevezetni, ugyanis a tehéntej összetétele jelentősen különbözik az anyatejétől: magasabb fehérje- és ásványianyag-tartalmával a baba fejletlen emésztőrendszere és veséje még nem képes megfelelően megbirkózni. 3 éves korig legalább 2,8 %-os, de lehet a 3,6 %-ost is - ennél alacsonyabb zsírtartalmút ne válasszunk.

Tapszer helyett hig tejbegriz vagy kakao is adhato.

2011. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mennyi idős babáról beszélünk.

Az elején minél magasabb zsírtartalmú tejet kell választani, 3,5 vagy 2,8%-osat, és természetesen NEM UHT tejet! És csak fokozatosan bevezetni a tápszerrel keverve. Sokan úgy csinálják, hogy 10 ml-ként tesznek egyre többet és többet a tejből, ezzel arányosan kevesebbet a tápszerből.


Kisfiam 16 hónapos lesz, én a tápszerét már lecseréltem tejitalra (Bebivita, Müllerben veszem 1090 Ft-ért, ez 10 napig elég). Ezt még tavaszig mindenképpen szeretném adni neki a benne lévő vitaminok miatt, utána majd meglátjuk, ha elfogadja a tejet, akkor arra le fogom cserélni a tejitalát. De ha nem, az sem baj, ezt a tejitalt lehet bírni anyagilag, és nagyon szereti is. :)

2011. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy èves kor utàn lehet, aprànkènt. Minnèl magasabb zsìrtartalmù legyen ès eleinte felesbe adjad-vìzzel hìgìtva, majd 2/3 tej ès 1/3 vìz. Pici cukrot is tegyèl bele mindenkèpp, mert annèlkül szèkrekedèst okozhat.

Èn reggel vagy a dèlelött òràkban adnàm,h làsd a reakciòjàt a nap folyamàn!

2011. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tényleg fokozatosan kell bevezetni, de én nem csináltam belőle nagy "ügyet". Először adtam neki egy kiskanálnyit. Majd rá egy hétre a tápszerébe tettem egy picit. Ma már feles tejjel kapott tejbegrízt, de nem ízlett neki.

Nekem úgy mondta a doktornő, védőnő is hogy ha a túrótól, joghurttól nem volt baja, akkor nem kell annyira óvatosan a tejjel bánni.

2011. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

egy hét múlva lesz egy éves a baba, tejen kívül már minden tejterméket eszik 2 hete tejfölt is. Remélem a tejjel sem lesz gond.

2011. jan. 19. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehogy tegyél bele cukrot!! Másfél éves a kislányom, 1 éves kora óta iszik reggel, este tejet és nincs tőle székrekedése. A cukros löttyök nem tesznek jót, nem is értem miért kellene a tejet megcukrozni!
2011. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!