Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljes kiőrlésű zabpelyhet...

Teljes kiőrlésű zabpelyhet hány hós kortól és milyen formában lehet adni a babáknak?

Figyelt kérdés
Olvastam régebben itt hogy lehet keverni gyümölcsbe, lehet belelő pépet csinálni. Milyen arányban? Kell főzni? Egyátalán hogyan, és mikortól?
2011. jan. 16. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
En 8 honapos kora ota adom neki azt a zabpelyhet amit mi is eszunk. Azelott babaknak valo zabpehellyel surusitettem neki a gyumolcsot, hogy tartosabb legyen. 9 honaposan mar ele is ontottem a talcara es imadta felcsipegetni, kergetni oket a kis kezevel. :) Elszorakozott vele akkar 30 percet is, es nagyon ugyesen megtanult csipegetni, kezzel enni.
2011. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvosom 5 hónapos kortól ajánlotta. Mivel glután tartalmú, aszerint kell bevezetni, mint az egyéb glután tartalmúakat is. Én forralva adtam zabpelyhet: 2-3 evőkanál zabpehely kis vizben, hogy ellepje, majd be a mikróba. Hamar feljön, nézni kell folyamatosan. Aztán pár másodperc szünet, megint felforraltam egyszer, és pár percig ázni hagytam. Utána ezt tettem a gyümölcs közé, amikor turmixoltam, dúsitásnak.
2011. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
én dm-es zabpelyhet adtam, kb. 7 hónapos kortól (a glutént elvileg 6 hónapos kortól ajánlott bevezetni). egyszerűen beleturmixoltam a gyümölcsökbe. én sose főztem, de így olvasva talán jobb turmixolás előtt megfőzni, mert főtlenül kicsit kemény marad. mondjuk, nálunk ebből nincs probléma.
2011. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már 6-8 hónapos kortól kezdve adható, pár percig főzni kell, hogy megpuhuljon. Nemcsak gyümölcsbe, hanem főzelékbe is keverhető.
2011. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyógynövényboltban veszem a 4 féle pehelykeveréket és belefőzöm a főzelékébe. Minden nap, de eleinte csak heti 3-szor adtam, úgy 10 hónapos koráig. Most egy éves. :)
2011. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elfeljtettem, 7 hós kora óta kap glutént!
2011. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!